reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

Film Tasarım Bölümü Hakkında Bilgi

Film Tasarım Bölümü Hakkında Bilgi

Film Tasarımı bölümünün en ayırt edici en önemli özelliği, sadece sinema ve dizi filmler üzerine yoğunlaşmış bir eğitim programı sunması ve yüzde 90’ının uygulamalı derslerden oluşmasıdır. İnanıyoruz ki sinema da diğer tüm sanatlar gibi ancak yapılarak öğrenilebilir. Öğrencilerimiz Senaryo Yazarlığı, Yapımcılık, Yönetmenlik, Görüntü Yönetmenliği ve Kurguculuk alanlarında uzmanlaşır.

Sinema Dili, Senaryo Yazımına Giriş, Türk Sinema Tarihi, Temel Fotoğraf, Temel Bilgisayar Grafiği, Uygulamalı Medya Estetiği, Çağdaş Sinema Tartışmaları, Yaratıcılıkta Disiplinlerarasılık ve Yaratıcı Drama, Senaryo Tasarımı, Görüntü Tasarımı, Kurgu Tasarımı, Yönetim Tasarımı, Yapım Tasarımı, Sinema Sosyolojisi.

Bölüm, sinema ve dizi piyasasına ilgisi olan, görsel işitsel hafızası güçlü, düşünsel alanlarda yaratacılığını keşfederek kendisini geliştirmek isteyen herkese açıktır.

Senarist, Yapımcı, Yönetmen, Kurgucu, Görüntü Yönetmeni.

Dört yıl boyunca aldıkları eğitimleri boyunca öğrencilerimizin, sadece sinema alanında gerekli bilgi ve becerileri edinmeleri değil, sektördeki çalışma hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları iş etiği, ekip çalışması, liderlik, insan ilişkileri ve iletişim becerilerinin de sektörde başarılı olabilmek için ihtiyaç duyacakları düzeyde geliştirilmesine çalışılmaktadır.

Böyle bir eğitim sürecinden geçen mezunlar kendi uzmanlık alanlarında Türk sinema ve dizi sektöründe rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Bölümün gerektirdiği özel bir koşul bulunmuyor. Sadec üniversite sınavlarında yeterli puanı almak gerekiyor.

Zorunlu stajı yok.

Erasmus programına katılabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.