Reklam
Reklam

Felsefe Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Öğrencilere bu derin felsefe kültürünü okuyup, anlayabilmek ve yeni tavırlar üretebilmek için gerekli yetenekleri geliştirmeyi amaçlayan bir eğitim vermektedir. Eğitim programı, ezber ve mekanik işlemler yapma becerisiyle sınırlı olan lise eğitiminde göz ardı edilen düşünme, sorgulama ve yaratıcılık yeteneklerini canlandırmayı amaçlamaktadır. Lisans eğitimi, 13 zorunlu felsefe dersinin yanı sıra öğrencilere ilgilerini çeken felsefe dallarında yoğunlaşma fırsatı sunan 8 seçmeli felsefe dersi ve ilgilendikleri farklı alanları keşfetmeleri amacıyla sunulan 12 sınırsız seçmeliden oluşan esnek bir ders programına sahiptir.

Hangi Dersler Var?

Felsefeye Giriş, Mantık, İnformel Mantık, Felsefe İçin İngilizce, Felsefe Tarihi, Varlık Felsefesi, Etik, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi.

Gereken Özellikler

Gereken puanı almak ve felsefeye ilgi duymak.

Kazanılacak Ünvan

Felsefe bölümünü bitirenlere felsefe lisans diploması verilir. Bir felsefeci mümkün olduğu kadar çok değişik alanlarda okur, okuduklarını tartışır ve fikir üretmeye çalışır.

Çalışma Alanları

İş imkânları bir yana, felsefe denen düşünme sanatında maharet kazanmış bireylerin en önemli kazancı hayatlarını ve yaşamı anlama ve sorgulama kabiliyetidir.

Bu manevi kazanç maddi kazançlarla kıyaslanamayacak kadar değerlidir, çünkü eski bir bilgenin söylediği gibi “Sorgulanmayan bir yaşam yaşamaya değmez.”

Felsefe bölümü mezunları günümüzde birbirinden farklı alanlarda çalışma fırsatı bulmaktadır. Edindikleri metin okuma hassasiyetleri, doğru akıl yürütme ve eleştirme yetenekleri, açıklayıcı ve inandırıcı yazı yazma becerileriyle mezunlarımız basın-yayın-televizyon, reklamcılık, halkla ilişkiler gibi alanlarda kolaylıkla iş bulabilmektedir.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Yok

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
İngilizce Saatler – Saat nasıl söylenir? - İngilizce Kibarca İstemek (Can/Will/Could/Would) (Polite Requests) - 2021 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Ada Kent Üniversitesi (KKTC-GAZİMAĞUSA) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İSTANBUL) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -