reklam
reklam
logo
logo
logo

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Hakkında Bilgi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Hakkında Bilgi

Teknolojinin ve bilgi dağarcığının katlanarak arttığı olağanüstü dinamik bir dalda eğitim veren bölüm, hızlı gelişen ve genişleyen bir dalda bilgiye gerektiği zaman nasıl ulaşacağını bilen, araştırma yoluyla öğrenen ve kendisini ömür boyu sürekli yenileyebilen analitik oluşuma sahip olarak yetiştirmek hedeflenmektedir. Eğitim hayatları boyunca beşeri bilgiler, iletişim yetileri ve kültürel esneklik sağlanan öğrenciler, ilgi alanları oluşturmasına ve geliştirmesine olanak tanıma, beşeri bilimler bileşeni kuvvetli bir akademik program yaratma, ezbere değil anlamaya ve araştırmaya dayanan bir eğitim sunma, yakın ve sıcak bir öğrenci/öğretim üyesi ilişkisi kurma ilkeleriyle yetiştirilmektedir.

Analiz, Genel Kimya, Fizik, Ekonomiye Giriş, Matris Kuramı, Bilgisayar Araçları, Elektrik Mühendisleri için Olasılık, Elektronik, Enerji Dönüşümü, Sistem Dinamiği ve Denetimi, İletişim Mühendisliği, Elektromanyetik Alan Kuramı, Elektronik Laboratuvarı.

Üniversite sınavında yeterli puanı almak ve sayısal öğrencisi olmak gerekiyor.

Elektrik-Elektronik Mühendisi

Yüksek lisans yapabilirler. Ayrıca mezunların iş bulma olanakları yüksektir. Serbest çalışabildikleri gibi kamu ve özel sektörde de çalışma şansları bulunuyor.

60 gün staj zorunluluğu vardır.

Erasmus, Farabi, Mevlana gibi programlara katılma hakları var.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.