reklam
logo
reklam
logo
logo

El Sanatları Hakkında Bilgi

El Sanatları Hakkında Bilgi

Öğretim programı, 4 yıllık lisans eğitimini kapsamaktadır. Öğretim programında, zorunlu, mesleki seçmeli ve seçmeli dersler bulunmaktadır. İkinci yılda başlayan uygulama ağırlıklı derslerde öğrenciler hem tasarımlarını üretme olanağı bulmakta, hem de sektöre yönelik çalışmalarla kendilerini geliştirmektedir. Ayrıca bilgisayar destekli tasarım eğitimi ile öğrenciler tasarımlarını bilgisayar ortamına aktarmaktadır. Mesleki seçmeli derslerle öğrencilerin dokuma örgü tasarımı, nakış tasarımı, deri sanatları tasarımı, takı tasarımı, bebek ve oyuncak tasarımı, yapma çiçek ve çiçek düzenleme tasarımı dallarında uzmanlaşmasına olanak sağlanmaktadır. Bölümün amacı, öğrencileri uluslar arası değerde özgün tasarımlar yapabilecek donanımla yetiştirmektir. El Sanatları Tasarımı ve Üretimi Bölümü Gazi Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yer almaktadır.

Sanat Tarihi, Temel Tasarım, Uygarlık Tarihi, Sanatlar arası Etkileşim, Enformatik Bilgisayar Uygulamaları, Sanat Tarihi, Türk Sanatı, Malzeme Bilgisi, Nakış Teknikleri, Temel Takı Teknikleri, Temel Deri Teknikleri, Tasarım Tarihi, Çiçek Yapım Teknikleri, Yapma Bebek Teknikleri, Şapka Yapım Teknikleri, Çağdaş sanat, Bilgisayar Destekli Tasarım, Portfolyo.

YGS-5'te gereken puanı almak.

El Sanatları Uzmanı, El Sanatları Tasarımcısı.

Mezunlar öğrenciler el sanatlarına yönelik üretim yapan işletmelerin desen tasarım departmanlarında, müşteri temsilciliklerinde, Ar-Ge birimlerinde, ilgili alanlarda kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda tasarımcı ve danışman olarak görev alabilirler.

30 işgünü zorunlu staj var.

Erasmus, Farabi, Mevlana gibi programlara katılma hakları var.

Önlisans öğrencileri Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girerek gelebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.