reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

Ekonomi ve Finans Bölümü Hakkında Bilgi

Ekonomi ve Finans Bölümü Hakkında Bilgi

Günümüz ekonomik ve finansal sorunları karmaşıklaşmış ve süratle değişen bir dünyada vuku bulmaktadır. Bu karmaşık şartların yarattığı fırsatları değerlendirebilecek, değişime çabuk ayak uydurabilen, ortaya çıkan sorunlara cevap verebilecek inter-disipliner ve eleşirel bilgi donanımında profesyonel yönetici kadroların yetişmesi hızla büyüyen ülkemiz için büyük ihtiyaçtır. Bölüm bu ihtiyaca cevap verecek, hatta daha fazlasına sahip olan insan gücünü yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Üniversitenin genel amaçlarına uygun, bu amaçları tamamlayan ve destekleyen ekonomi ve finans bölümü gelişkin ülke üniversitelerinde okutulan ekonomi ve finans dersleri standardında eğitim vermektedir. Bölüm sorgulama yeteneği gelişkin, çağdaş literatürü takip edip yorumlayabilen, ekonomik ve finansal sorunları tarafsız bir gözle, objektif değerlendirebilen, özel ve kamu kesimin orta ve üst düzey yöneticiliğini üstlenebilecek, teknik ve analitik donanıma sahip mezunlar vermeyi hedeflemektedir. Mezunlar aynı zamanda her hangi bir gelişkin ülke üniversitesinde mastır ve doktora seviyesinde eğitimlerine devam edecek yenilikçi donanıma sahip olarak diplomalarını almaktadırlar.

Günümüz ekonomik ve finansal sorunları karmaşıklaşmış ve süratle değişen bir dünyada vuku bulmaktadır. Bu karmaşık şartların yarattığı fırsatları değerlendirebilecek, değişime çabuk ayak uydurabilen, ortaya çıkan sorunlara cevap verebilecek inter-disipliner ve eleşirel bilgi donanımında profesyonel yönetici kadroların yetişmesi hızla büyüyen ülkemiz için büyük ihtiyaçtır.

Bölüm bu ihtiyaca cevap verecek, hatta daha fazlasına sahip olan insan gücünü yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Üniversitenin genel amaçlarına uygun, bu amaçları tamamlayan ve destekleyen ekonomi ve finans bölümü gelişkin ülke üniversitelerinde okutulan ekonomi ve finans dersleri standardında eğitim vermektedir.

Bölüm sorgulama yeteneği gelişkin, çağdaş literatürü takip edip yorumlayabilen, ekonomik ve finansal sorunları tarafsız bir gözle, objektif değerlendirebilen, özel ve kamu kesimin orta ve üst düzey yöneticiliğini üstlenebilecek, teknik ve analitik donanıma sahip mezunlar vermeyi hedeflemektedir.

Mezunlar aynı zamanda her hangi bir gelişkin ülke üniversitesinde mastır ve doktora seviyesinde eğitimlerine devam edecek yenilikçi donanıma sahip olarak diplomalarını almaktadırlar.

Teknik ve analitik kabiliyetlerin ölçüldüğü ve bölüme girmek için gerekli olan sınavları başarmış olmak. Programı başarıyla takip etmek için analitik düşünme yeteneği, olaylar arasında bağlantı kurmayı sağlayacak düzeyde matematik ve sözel derslerden bilgi sahibi olmak.

Ekonomist, lisans diploması.

Ekonomi ve Finans bölümü mezunları kamu ve özel sektörde, bankalar başta olmak üzere tüm finans piyasası kurumlarında yönetici adayı, uzman yardımcısı, müfettiş, gümrük ve mali müşavir, serbest muhasebe, pazarlama ve satış gibi faaliyet alanlarında çalışabilmekte, ilgili alanda uzman medya kuruluşlarında, ulusal ve uluslararası şirketlerin yönetim kadrolarında, bankalar ve diğer fınans kurumlarında, Merkez Bankası ile araştırma ve akademik kuruluşlarda istihdam edilebilmektedirler.

Herhangi bir özel koşul yok.

Üçüncü sınıftan itibaren öğrencilerin haftada bir gün staj yapmaları zorunluluğu var.

Evet. Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık, Borsa ve Finans, Dış Ticaret, Dış Ticaret ve Avrupa Birliği, E-Ticaret, Emtia Borsası, Enerji Tesisleri İşletmeciliği, Finans, Finans ve Muhasebe, Genel İşletme, İthalat-İhracat, İş İdaresi, İş İdaresi Bankacılık, İş İdaresi İşletme, İşletme, İşletmecilik, İşletme Yönetimi, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Para ve Sermaye Yönetimi, Sigortacılık, Tarımsal Pazarlama, Ticaret ve Yönetim, Uluslararası Ticaret ve Uluslararası Ticaret Yönetimi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.