Reklam
Reklam

Dış Ticaret Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Üretim, büyüme ve ihracat rakamları dünya sıralamasında sürekli yükselen Türkiye’de firmalar, uluslararası alanda başarılı olmak için uluslararası ticareti ve mevzuatı iyi bilen nitelikli elemanlara her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktadır. Sektörün bu ihtiyacını giderme amacı ile açılan program; dış ticaret ve uluslararası alanda gerekli teorik ve uygulamalı bilgiye sahip elemanlar yetiştirme amacındadır.

Hangi Dersler Var?

Dış Ticaret İşlemleri I, İngilizce I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, İşletmeye Giriş, Genel Muhasebe, İktisada Giriş, Finansal Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı I, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Makro Ekonomi, Dış Ticaret İşlemleri II, İngilizce II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Genel Hukuk, İstatistik, Türk Dili ve Edebiyatı II, Dış Ticaret Mevzuatı, İşyeri Eğitimi, Mesleki İngilizce I, Gümrük İşlemleri, Dış Ticarette Paket Programlar ve seçmeli dersler alınmaktadır.

Gereken Özellikler

Bu alanda öğrenim görmek isteyenlerin, disiplinli, sorumluluk sahibi, girişimcilik ruhuna ve analitik düşünme kabiliyetine sahip ve yabancı dile ilgili olmaları gerekmektedir.

Kazanılacak Ünvan

Dış ticaret uzmanı.

Çalışma Alanları

Mezunlar, Maliye ve Gümrük Bakanlığı'na bağlı gümrüklerde, özel sektöre ait ithalat ve ihracat bürolarında çalışabilirler veya serbest olarak gümrük müşavirliği yapabilirler.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Yok

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yerel Yönetimler (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yat Kaptanlığı (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yaşlı Bakımı (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yapı Yalıtım Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam