Dış Ticaret Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Üretim, büyüme ve ihracat rakamları dünya sıralamasında sürekli yükselen Türkiye’de firmalar, uluslararası alanda başarılı olmak için uluslararası ticareti ve mevzuatı iyi bilen nitelikli elemanlara her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktadır. Sektörün bu ihtiyacını giderme amacı ile açılan program; dış ticaret ve uluslararası alanda gerekli teorik ve uygulamalı bilgiye sahip elemanlar yetiştirme amacındadır.

Hangi Dersler Var?

Dış Ticaret İşlemleri I, İngilizce I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, İşletmeye Giriş, Genel Muhasebe, İktisada Giriş, Finansal Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı I, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Makro Ekonomi, Dış Ticaret İşlemleri II, İngilizce II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Genel Hukuk, İstatistik, Türk Dili ve Edebiyatı II, Dış Ticaret Mevzuatı, İşyeri Eğitimi, Mesleki İngilizce I, Gümrük İşlemleri, Dış Ticarette Paket Programlar ve seçmeli dersler alınmaktadır.

Gereken Özellikler

Bu alanda öğrenim görmek isteyenlerin, disiplinli, sorumluluk sahibi, girişimcilik ruhuna ve analitik düşünme kabiliyetine sahip ve yabancı dile ilgili olmaları gerekmektedir.

Kazanılacak Ünvan

Dış ticaret uzmanı.

Çalışma Alanları

Mezunlar, Maliye ve Gümrük Bakanlığı'na bağlı gümrüklerde, özel sektöre ait ithalat ve ihracat bürolarında çalışabilirler veya serbest olarak gümrük müşavirliği yapabilirler.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Yok

Erasmus / Farabi / Mevlana

Var

DGS İle Geçiş Var Mı?

Var

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kaslar ve Kas Çeşitleri Konu Anlatımı - 2021 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) -
reklam