Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Bölüm araştıran, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen, hedefler koyan, hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerleyen, kişisel Sanat ve Estetik kavramlarını tanımlayabilmiş, Etik değerlerini korumaya özen gösteren bireylerin yetiştirilmesi ve topluma kazandırılmasını hedeflemektedir.

Hangi Dersler Var?

Temel Tasarım I ve II, Araştırma Sunum Teknikleri I ve II, Animasyon Filmi ve Fotografi, Renk Teorisi, Temel Çizim I ve II, İngilizce I ve II, Türk Dili I ve II, Animasyon Sanatının Temelleri,Karakter Animasyonu, Karakter Tasarımı, Storyboard Sanatı ve Teorisi, Animasyon Filmi ve Sinematografi,Animasyon Filmi ve İllüstrasyon, Dijital Modelleme ve Animasyon Tasarımı I ve II, Bilgisayar Animasyonu Sanatı, Stop Motion Animasyon Sanatı, Deneysel Animasyon Sanatı, Görsel Efekt Animasyonu, Çizgi Film-Animasyon’da Film Analizi I ve II, Animasyon İçin Öykü Geliştirme ve Senaryo Yazımı, Ses Tasarımı, İllüstrasyon Sergi Tasarımı, Çizgi Film Animasyon Sergi Tasarımı, Animasyon Film Üretimi, Portföy Tasarımı, Demo Reel Tasarımı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I ve II, Staj, Mezuniyet Projesi ve bunlar dışında bölüm seçmeli, üniversite seçmeli ve alan Seçmeli dersler almaktadırlar.

Gereken Özellikler

Çalışmalarından oluşan bir portfolyo sunumunda mülakatı geçebilmeleri için öncesinden çizim ve animasyonla ilgili yetenek sınavını geçebilecek durumda olmaları aranmaktadır.

Kazanılacak Ünvan

Çizgi Film - Animasyon’da uzmanlık ve 4 yıllık lisans diploması almaktadır.

Çalışma Alanları

TV Stüdyoları post üniteleri, animasyon şirketleri, post prodüksiyon şirketleri, platolarda çalışma imkanları vardır.

Özel Koşul Var Mı?

İlgili alanlarda yetenekli olmak ve bu yeteneğini giriş sınavlarında kanıtlamaktır.

Zorunlu Staj Var Mı?

Zorunlu staj en az 30 gündür.

Erasmus / Farabi / Mevlana

Erasmus ve Farabi programlarına katılma hakkı vardır.

DGS İle Geçiş Var Mı?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci almıyor.

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı -