Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Çin dili ve edebiyatı bölümünün amacı çin dilinin kültürünü,geleneklerini,göreneklerini çin dilini daha iyi tanıyarak gerekli altyapıyla bilgili mezunlar yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Hangi Dersler Var?

-Temel çince

-Dinleme

-Temel Yazma

-Çin toplumu ve kültürü

-İleri düzey çince okuma

-Çin edebiyatı

-Özel alan çevirileri

-Çin felsefesi ve sanatı

-Uzmanlık alanı metin çevirisi

Gereken Özellikler

-Çin kültürünü iyi tanımanız gerekmektedir

-Araştırma ve düşünce kabiliyetiniz olmalıdır

-Ezber gücünüz kuvvetli olmalıdır

-Sözel derslerde başarılı olmalısınız

-Takım çalışmalarında etkin rol oynamalısınız

-Bir kaç yabancı dil öğrenmeye özen göstermek

-Güncel konulardan haberdar olmak

• Sabırlı ve yaratıcı olması,
• Teknoloji ve gündemi yakından takip etmesi,
• Ekip çalışmasına yatkın olması gerekir.

Kazanılacak Ünvan

Edebiyat Fakültesi’ nde ki Çin Dili Bölümü, mezun olduktan sonra rehberlik ve çevirmenlik yapılabilecek iş imkanına sahiptir. Eğitim Fakültesi’ nden mezun olanlar ise Çin Dili Edebiyatı Öğretmeni olarak mezun olunur.

Çalışma Alanları

Dört yıl bu programı okuyup mezun olan bireyler turizm sektörlerinde turistlere rehberlik yaprak iş imkanı bulacaklardır.Ülkeler arası ticaret yapan firmalardada iş imkanı bu bölüm mezunlarını beklemektedir.Elçilikler ve konsolosluklarda da çalışma imkanları bulunmaktadır. Üniversitelerde, kurslarda ve diğer eğitim kurumlarında da çalışabilirler.Çeviri ve tercümanlık eğitimi veren kuruluşlarda kendilerini geliştirdikleri takdirde dolgun bir ücretler çalışabilmektedirler.Unutmamak gerekirki yanlış bir tercih 1 yılınızı yanlış bir üniversite 4 yılınızı ve yanlış bir meslek ise sizi ömür boyu pişman edebilir.

Özel Koşul Var Mı?

-

Zorunlu Staj Var Mı?

-

Erasmus / Farabi / Mevlana

-

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok.

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kaslar ve Kas Çeşitleri Konu Anlatımı - 2021 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) -
reklam