reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Bilgi

Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Bilgi

Kullandığımız teknolojik aletlerin çeşitliliği ve işlevleri her geçen gün artıyor. Her teknoloji ürününde kullanılan farklı program ve uygulamalar hayatımızı kolaylaştırıyor. Bizlerin son kullanıcı olarak yalnızca ara yüzlerini gördüğümüz bu program ve uygulamaların kusursuz çalışabilmesi için bu yazılımları üreten ve geliştirenler bilgisayar programcılarıdır. Analiz veya test uzmanı gibi farklı işlerde çalışabilecek nitelikli bilgisayar programcıları gereklidir.

Algoritma ve Programlama Temelleri, Ofis Yazılımları, Web Tasarımı, Veri Tabanı I, İngilizce I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Matematik I, Türk Dili ve Edebiyatı I, Görsel Programlama I, Grafik ve Animasyon, Bilgisayar Donanımı, Veri Tabanı II, İngilizce II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, Matematik II, Türk Dili ve Edebiyatı II, Görsel Programlama II, İşyeri Eğitimi, Mesleki İngilizce I, Multimedya Uygulamaları, İçerik Yönetim Sistemleri ve seçmeli dersler alınmaktadır.

<ul>
<li>İlk yılda, ağırlıklı olarak, temel algoritma ve programlama, veri yapıları, matematik, bilgisayar donanımı, sayısal elektronik gibi temel bilgisayar programcılığı dersleri yer almaktadır. Sonraki yılda ise, Nesne Yönelimli Programlama ya ve Internet Programcılığına ve Veri Tabanlarına ilişkin ağırlıklı dersler dışında, öğrencilerin yazılım veya donanım konularına veya bilgisayar programcılığının değişik alanlarına yönlenebilmelerini sağlamak amacı ile teknik seçmeli dersler konulmuştur. Ayrıca, bilgisayar programcıları için gerekebilecek, teknik olmayan yararlı seçimlik dersler de vardır. <strong>Mezunların, bilgisayar programcılığının değişik alanlarında çalıştıkları göz önüne alınırsa, teknik seçmeli derslerde yapılacak doğru seçimin önemi daha da iyi anlaşılacaktır.</strong></li>
</ul>

Ön Lisans eğitimi sonunda başarılı olan öğrencilere "Bilgisayar Programcısı" diploması verilir.

Microsoft iş ortakları
Oracle iş ortakları
Sun iş ortakları
Kurumsal şirketlerin / kurumların bilgi işlem ve yazılım departmanları
KOBİ’lerin bilgi işlem ve yazılım geliştirme bölümleri
Kamu kurumları
Yazılım geliştirme şirketleri
Bilişim teknolojileri eğitim ve danışmanlık firmaları
Freelance (Serbest)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.