reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

Bankacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Bankacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Bankacılık sektörü, yerel ve yabancı aktörlerin yer aldığı rekabetçi ve büyüme potansiyeli çok yüksek bir yapı arz etmektedir. Sektördeki büyüme ve dinamizmin devam etmesi, aynı zamanda bankacılık sektörünü önemli bir istihdam alanı haline getirmektedir. Bankacılık Bölümü, hızla gelişen bu sektörde hizmet vermek üzere etik değerleri ön planda tutan, yönetim kalitesini artırabilecek, piyasalarda yaşananları yakından takip edip yorumlayabilen, riskler ve finansal problemler karşısında analiz yeteneğine sahip olan ve çözüm üretebilen vasıfta uzman ve yöneticiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

İktisat, finans, muhasebe, hukuk, yönetim, istatistik ve matematik gibi temel derslerin yanı sıra, bankacılık sektöründe uzmanlık gerektiren risk yönetimi ve denetim gibi alanlara yönelik dersler de verilmektedir.

Bölümde okumak için özel bir nitelik aranmamaktadır.

Bankacılık diploması

Bankalar ve bankacılık dışı finansal kurumlar ile BDDK, TCMB, SPK, İMKB gibi kamu kurumlarında istihdam olanağı bulunmaktadır.

Kamu ve özel sektöre ait bankalarda, finans kuruluşlarında, finansla uğraşan aracı kurumlarında, sigorta şirketlerinde, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin muhasebe servislerinde, bilgi işlem merkezlerinde çalışabilirler. Bankacılık sektörünün, ekonomik hayatın vazgeçilmez bir parçası olması sebebiyle alanında kendini yetiştirmiş, yeniliklere açık, dürüst ve çalışkan kişilere iş olanakları daima açık olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.