reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Bölümü Hakkında Bilgi

Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Bölümü Hakkında Bilgi

Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Bölümü öğrencisi, çalışma alanlarında belirtilen söz konusu alanların hepsini kapsayan dersler görmektedir. Temel bilgiler yanında öğrenciler danışmanlarının özel konularda verdiği seçmeli dersleri almaktadırlar. Öğrenciler biyolojiden mühendisliğe, genetikten ekonomiye, beslenmeden sosyolojiye, bütün konularda en son araştırma ve teknolojiyi takip etmekte ve bu bilgileri gerçek hayatta karşılaşacakları problemleri çözmek için kullanmayı öğrenmektedirler.

Toprak, Bitki Besleme, Meyve, Sebze Yetiştiriciliği, Bitki Koruma, Bitki Fizyolojisi, Organik Tarım, Seracılık, Genetik, Islah ve Çevre derslerine ek olarak Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Pazarlama, Ekonomi, İşletme vb. temel dersler verilmektedir.

Bu bölümde okumak isteyen öğrencilerimizin doğayı sevip, saygı duyması ve onu koruması çevresine duyarlı ve bilinçli bir birey olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisliği diploması

Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Bölümü mezunları araştırmacı, bilim adamı, peyzaj, bitkisel üretim eğitmenliği, sera işletmeciliği, bağ – bahçe işletmeciliği, bitki koruma uzmanlığı, fidanlık işletmeciliği, bahçe bitkileri üretimi ve gıda pazarlaması, araştırma ve üretim uzmanlığı yanında seracılık, subtropik ve yarı-kurak iklimlerde yetiştiricilik ve üretim uzmanlığı ve uluslararası danışmanlık gibi birçok sektörde çalışma imkanı bulabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.