Reklam
Reklam

Avrupa Birliği İlişkileri Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Avrupa Birliği İlişkileri bölümü, dünya ve özellikle Avrupa ile entegrasyon sürecinde bulunan Türkiye’de,  Türk kamu ve özel sektörüne katkılarda bulunacak, Türkiye – AB ilişkileri ve tam üyelik ile tam üyelik sonrası süreçteki görüşmeler aşamasında gerekli çalışmaları yapacak, nitelikli, dil bilen uzmanlar yetiştirmek ve ülkemizin çağdaşlaşma programına katkıda bulunmak amacıyla eğitim ve araştırma yapar.

Hangi Dersler Var?

Program, hukuk, siyaset bilimi, ekonomi, işletme ve finans ve sosyoloji dallarını da içeren kapsamlı bir müfredata sahip.

Gereken Özellikler

- Sosyal Bilimlere, özellikle ekonomi, işletme, sosyoloji, hukuk konularına ilgili ve bu alanda başarılı,
- Birliğe üye ülkelerden herhangi birinin dilini öğrenmeye istekli olan,
- Genel kültür düzeyi ve başkaları ile iletişim kurabilme yeteneği gelişmiş,
- Seyahat etmekten hoşlanan
kimseler olmaları gerekir.

Kazanılacak Ünvan

Uluslarası İlişkiler bölümü mezunu unvanı ile mezun olacaklar.

Çalışma Alanları

İki yabancı dil bilen ve temel disiplinlerde geniş bir donanıma sahip olması beklenen Avrupa Birliği İlişkileri mezunları kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında görev alabilirler. Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, Dışişleri Bakanlığı ve diğer bakanlıkların ilgili AB birimleri, Devlet Planlama Teşkilatı, uluslararası danışmanlık şirketleri, uluslararası örgütler, farklı sivil toplum örgütlerinin ve düşünce kuruluşlarının ilgili birimleri ve medya şirketleri AB mezunlarının çalışabilecekleri kurumlar arasındadır.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Yok

Erasmus / Farabi / Mevlana

Evet

DGS İle Geçiş Var Mı?

Evet

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yerel Yönetimler (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yat Kaptanlığı (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yaşlı Bakımı (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yapı Yalıtım Teknolojisi (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -