Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Bir dili öğrenmenin en yi yolu bu dilin kültürünü öğrenmekten geçer: Dili öğrenmekse bu dilde var olmak demektir. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde anlatılan konular kültür, tarih ve politika gibi alanlarla ilişki içinde ele alınarak analitik ve eleştirel düşünmenin geliştirilmesi hedeflenir. Temel amaç öğrencileri hem dil hem de kültürle donatarak sözlü ve yazılı becerilerini geliştirmektir. “Batı Uygarlık Tarihi”, Akadenmik Okuma ve Yazma”, “Amerikan Edebiyatı”,  “Amerikan Tarihi”, “Amerikan Sa- natı”, “Amerikan Tiyatrosu”, “Amerikan Şiiri”, “Amerikan Romanı”,  “Amerikan  Kısa Öyküsü”,  “Amerikan  Diplomasi Tarihi”, “Amerikan Dış Politikası”, “Türk-Amerikan İlişkileri Tarihi”, “Amerikan Medyası”, “Amerikan Toplum Yapısı”, “Etnik Amerika” gibi derslerle birlikte kompozisyon, konuşma teknikleri, çeviri, mitoloji, romantik ve realist dönemde ortaya çıkan eserler gibi konularda ayrıntılı incelemeler ve araştırmalar yapılır.

Hangi Dersler Var?

Edebiyat, Tarih, Film, Irkçılık ve Cinsiyet Ayrımı, Tiyatro.

Gereken Özellikler

• Çok yönlü, analitik ve sorgulayıcı düşünebilmesi,

• Sözlü ve yazılı iletişim becerilerine sahip olması,

• Teknoloji ve gündemi yakından takip etmesi,

• Yabancı dillere ve kültürlere ilgi duyması,

• Ekip çalışmasına yatkın olması,

• Okumayı ve araştırmayı sevmesi,

• Sabırlı ve yaratıcı olması gerekir.

Kazanılacak Ünvan

Öğrenciler lisans diploması ile mezun olur

Çalışma Alanları

Üniversitelerde öğretim görevlisi ve okutman, özel okullarda öğretmen, basın ve yayın, bankalar, uluslararası kuruluşlar ve özel şirketlerde çalışabilirler.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Evet

Erasmus / Farabi / Mevlana

Evet

DGS İle Geçiş Var Mı?

Evet

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


Limit
📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Farklı Cisimlerde Üretilen Sesler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sesin Farklı Ortamlarda Farklı Duyulması Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sesin Yayılması Konu Anlatımı - 6. Sınıf Ses ve Özellikleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Soba ve Doğal Gaz Zehirlenmelerine Karşı Alınabilecek Önlemler Konu Anlatımı - İlahiyat (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - 6. Sınıf Soba ve Doğal Gaz Zehirlenmeleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yenilebilir Enerji Kaynakları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yenilemez Enerji Kaynakları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Gaz Yakıtlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sıvı Yakıtlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Katı Yakıtlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yakıtlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Binalarda Isı Yalıtımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Isı Yalıtımı Konu Anlatımı -
reklam