Matematik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Matematik bölümü hangi üniversitelerde var, Matematik bölümü iş olanakları,Matematik bölümü taban puanları,Matematik bölümü olan üniversiteler,Matematik bölümü atamaları,Matematik bölümü dersleri,Matematik bölümü taban puanları,Matematik bölümü kaç yıllık,Matematik maaşları

Matematik Bölümü Nedir?

Bölümün temel olarak iki amacı vardır. Bunlardan birincisi araştırmacı matematikçi / akademisyen olmak için gerekli alt yapıyı oluşturmak, ikincisi de iş dünyasının ihtiyacı olan matematikçileri yetiştirmek. Esnek müfredat sayesinde öğrenciler dilerlerse matematikte doktora yapabilmek için gerekli olan temeli oluşturabilirler, veya ilk iki yılda temel matematik derslerini aldıktan sonra diğer derslerini farklı alanlarda alarak kariyerlerini diledikleri yönde şekillendirebilirler.

Matematik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Matematik bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Matematik Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Analize Giriş,
– Soyut Matematik,
– Genel Fizik,
– İngilizce ve Kompozisyon,
– İleri Matematik,
– Doğrusal Cebir,
– Differansiyel Denklemler,
– Sonlu ve Ayrık Matematik,
– Mühendislik için Hesaplamaya Giriş,
– Mühendislik için Programlamaya Giriş,
– Biyolojinin İlkeleri ,
– Sayılar Teorisine Giriş,
– Türkiye Tarihi Kültürler,
– Uygarlıklar,
– Fikirler vb.

Matematik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bugün, birçok işte bazı matematiklere ihtiyaç vardır. Matematikçiler; işletme, bilim, mühendislik ve inşaat alanında çalışan insanlar matematik bilgisine ihtiyaç duyar.

Matematik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Matematik bölümü mezunları, bankalarda, teknik bürolarda, finans kuruluşlarında ve kamu kurumlarında iş bulma imkânlarına sahiptirler. Aynı zamanda gerekli formasyonu edindiklerinde Milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda ya da dershanelerde matematik öğretmeni olabilirler.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İl Özel İdareleri ve Belediyeler Matematik bölümü mezunlarının çalışabilecekleri kurumların sadece birkaçıdır.

Matematik Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Matematik bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Matematik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Matematik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Matematik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Matematik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -