Kooperatifçilik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kooperatifçilik bölümü hangi üniversitelerde var, Kooperatifçilik bölümü iş olanakları,Kooperatifçilik bölümü taban puanları,Kooperatifçilik bölümü olan üniversiteler,Kooperatifçilik bölümü atamaları,Kooperatifçilik bölümü dersleri,Kooperatifçilik bölümü taban puanları,Kooperatifçilik bölümü kaç yıllık,Kooperatifçilik maaşları

Kooperatifçilik Bölümü Nedir?

Kooperatifçilik alanında faaliyet gösterecek, kooperatif kuracak veya zaten kurulmuş olan bir kooperatifi yönetecek meslek elemanları yetiştiren 2 yıllık bir programdır.

Kooperatifçilik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kooperatifçilik bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Kooperatifçilik Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,
– Genel Ekonomi,
– Genel İşletme,
– Bilgisayara Giriş,
– Genel Kooperatifçilik,
– Genel Muhasebe,
– Türk Dili,
– Yabancı Dil,
– Matematik,
– Genel Hukuk Bilgisi,
– Bilgisayarlı Büro Programları,
– İstatistik,
– Ticaret Hukuku Bilgisi,
– Dönem Sonu Muhasebe İşlemleri,
– Kooperatif İşletmeciliği,
– Halkla İlişkiler,
– İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku,
– Borçlar Hukuku,
– Kooperatif Finansmanı,
– Kooperatif Mevzuatı,
– Maliyet Muhasebesi,
– Tarım Hukuku,
– Doğal Kaynaklar Ekonomisi,
– Kooperatifçilikte Güncel Ekonomik Sorunlar,
– Kooperatifler Muhasebesi,
– Türkiye’de Kooperatifçilik Uygulamaları,
– Bilgisayarlı Muhasebe,
– Sosyoloji,
– Psikoloji,
– Pazarlama İlkeleri.

Kooperatifçilik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Kooperatifçilik meslek elemanı, çeşitli amaçlarla (konut sahibi olma, verimli ürün elde etme, ürünleri karlı bir biçimde satma vb.), güç ve kaynaklarını birleştirerek “Kooperatif” adı verilen bir tür ortaklık kurmak isteyenlere yasal, parasal ve ticari konularda danışmanlık yapar. Çalıştığı kooperatifin gerek halkla gerekse kamu ve özel kuruluşlarla ilişkilerinin kanun, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak yürütülmesini sağlar. Kooperatife parasal kaynak sağlar. Kooperatifin parasının en ekonomik biçimde harcanmasını ve elde edilen kazancın üyelere pay olarak dağıtılmasını sağlar. Üyelere, yapılan çalışmalar, harcamalar ve sonuçta elde edilen yararlar hakkında bilgi verir.

Kooperatifçilik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Ülkemizde yapı kooperatifçiliği, tarım ve kredi kooperatifçiliği oldukça gelişmiş durumdadır. Gerek yeni kooperatif kurmak ve gerekse kurulmuş olanı çalıştırmak amacıyla elemanlar kamu ve özel kuruluşlarında görev alabilirler.

Kooperatifçilik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kooperatifçilik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kooperatifçilik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kooperatifçilik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam