Kimya Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kimya Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Kimya Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Kimya Öğretmenliği bölümü taban puanları,Kimya Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Kimya Öğretmenliği bölümü atamaları,Kimya Öğretmenliği bölümü dersleri,Kimya Öğretmenliği bölümü taban puanları,Kimya Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Kimya Öğretmenliği maaşları

Kimya Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bölümün amacı ortaöğretim düzeyinde kimya öğretmeni yetiştirmektir. Öğretmen yetiştirmedeki temel amaç ise ulusal ve uluslararası standartlar ile ortaya konan nitelikli bir öğretmende bulunması gereken özellikleri öğrencilere kazandırmaktır. Bu amaca yönelik olarak verdiğimiz eğitim ile öğretim teknolojilerini etkili bir şekilde kullanabilen, öğrencileriyle iyi iletişim kurabilen, sağlam alan ve pedagoji bilgisine sahip, alan eğitimine yönelik farklı yöntem ile teknikleri bilen ve bunları farklı durumlar için etkin bir şekilde kullanabilen, sorgulayan, sorgulatan ve araştırmaya önem veren öğretmen adayları yetiştirmekteyiz.

Kimya Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kimya Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Kimya Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler için;

– Genel kimya,
– Eğitim bilimine giriş,
– Bilim tarihi ve felsefesi,
– Gelişim psikolojisi,
– Öğrenme öğretme kuram ve yaklaşımları,
– Kimyacılar için matematik,
– Organik kimya,
– Kimyasal termodinamik,
– Ölçme ve değerlendirme,
– Alan eğitiminde araştırma projesi,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

Kimya Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Kimya öğretmenleri devlet okullarında ya da özel okullarda çalışabilir. Ayrıca etüt merkezlerinde de rahatlıkla iş imkanı elde edebilirler.

Kimya Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar ilgi alanlarına göre; devlet okullarında ya da İngilizce eğitim veren özel okullarda kimya, fen bilgisi ya da İngilizce öğretmenliği yapabilmenin yanı sıra eğitsel tasarımcı ve eğitim uzmanı, program geliştirme ve ölçme değerlendirme uzmanı, yüksek öğretime akademik olarak devam edebilir ya da özel sektörde kimyager olarak çalışabilmektedirler.

Kimya Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Kimya Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Kimya Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kimya Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kimya Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kimya Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam