İslami İlimler Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İslami İlimler Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İslami İlimler bölümü hangi üniversitelerde var, İslami İlimler bölümü iş olanakları,İslami İlimler bölümü taban puanları,İslami İlimler bölümü olan üniversiteler,İslami İlimler bölümü atamaları,İslami İlimler bölümü dersleri,İslami İlimler bölümü taban puanları,İslami İlimler bölümü kaç yıllık,İslami İlimler maaşları

İslami İlimler Bölümü Nedir?

İslami ilimler birçok farklı uzmanlık alanını kapsar. Bölümden mezun olanlar fıkıh ya da kelam alanlarında uzmanlaşabilir. Tefsir, meal ve hadis de diğer uzmanlık alanları içerisinde yer almaktadır.

İslami İlimler bölümünün amacı öğrencilere İslam dininin temel ilkelerini öğretmektir. Bölümde okuyan öğrencilere İslam hukuk kurallarını kapsayan fıkıh, kelam ve hadis gibi ilimler de öğretilir. Kuran meali ve tefsiri yapan kişi sayısını arttırmak da bölümün temel amaçları arasında yer alıyor.

İslami İlimler Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İslami İlimler bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İslami İlimler Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler için;

– Kur’an Okuma ve Tecvid,
– Siyer,
– Kur’an Kıraatine Giriş,
– Hadis İlimleri ve Usulü,
– İslam İnançları Esasları,
– Arapça,
– Kur’an İlimleri ve Tefsir Usulü,
– İslami Türk Edebiyatı,
– Tefsir,
– Hadiste Rical ve Metin Tenkidi,
– İslam Tarihi,
– Hadis,
– Din Sosyolojisi,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

İslami İlimler Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İslami İlimler bölümü mezunu bireyler eğitmenlik, diyanette memurluk, Kur’an öğreticisi, imam, vaiz ve daha birçok yapabilecekleri iş bulunmaktadır.

İslami İlimler Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İslami İlimler bölümü mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler eğitim kurumları, Kur’an kursları, Diyanet, Camilerdir. Kamuda çalışmayı tercih edecek olan İslami İlimler bölümü mezunları gerekli olan sınavları başarı ile tamamlamaları istenmektedir.

Özel sektör içerisinde özel eğitim kurumlarında Din Kültürü ve Ahlak dersi eğitmeni de olabilirler.

İslami İlimler Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İslami İlimler bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İslami İlimler Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İslami İlimler Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İslami İlimler Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İslami İlimler Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam