İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü iş olanakları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü taban puanları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü atamaları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü dersleri,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü taban puanları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,İlköğretim Matematik Öğretmenliği maaşları

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Öğrencilerin gerçek analiz ve düşünme becerilerini geliştirmeyi ve sayısal zekasını güçlendirmeyi sağlayacak eğitimcilerin yetiştirilmesini amaçlayan bir bölümdür. Bu bölümden mezun olan kişilerin iş alanları oldukça geniştir. Bu nedenle geçmişten günümüze en çok tercih edilen üniversite bölümleri arasında yer alır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler ;

– Eğitim Sosyolojisi,
– Matematik Eğitiminde Araştırma Yöntemleri,
– Öğrenme Öğretme Kuram ve Yaklaşımları,
– Matematik Tarihi,
– Eğitim Felsefesi,
– Matematiğin Temelleri,
– Matematiksel Modelleme,
– Okul Deneyimi,
– Sınıf Yönetimi,
– Öğretmenlik Uygulaması,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Öğretmenlik, ülkemizde en çok değer gören ve en itibarlı meslekler arasında yer alır. İlköğretim matematik öğretmenleri, ilk ve orta düzeyindeki öğrencilere eğitim veren öğretmendir. Matematik eğitimi veren öğretmenlerin, öğrencilere bilgilerini, duygu ve düşüncelerini doğru ve etkili bir biçimde aktarabilecek nitelikte olması gerekir. İlköğretim matematik öğretmenliği bölümü 5. Sınıftan 8. Sınıfa kadar eğitim veren bir eğitim sürecini içerir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler kamu veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitim hayatlarını tamamladıktan sonra kamuda iş sahibi olabilmeleri için gerekli sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -