Karatay Üniversitesi Yksde Basarılar Dileriz

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü iş olanakları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü taban puanları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü atamaları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü dersleri,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü taban puanları,İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,İlköğretim Matematik Öğretmenliği maaşları

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Öğrencilerin gerçek analiz ve düşünme becerilerini geliştirmeyi ve sayısal zekasını güçlendirmeyi sağlayacak eğitimcilerin yetiştirilmesini amaçlayan bir bölümdür. Bu bölümden mezun olan kişilerin iş alanları oldukça geniştir. Bu nedenle geçmişten günümüze en çok tercih edilen üniversite bölümleri arasında yer alır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler ;

– Eğitim Sosyolojisi,
– Matematik Eğitiminde Araştırma Yöntemleri,
– Öğrenme Öğretme Kuram ve Yaklaşımları,
– Matematik Tarihi,
– Eğitim Felsefesi,
– Matematiğin Temelleri,
– Matematiksel Modelleme,
– Okul Deneyimi,
– Sınıf Yönetimi,
– Öğretmenlik Uygulaması,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Öğretmenlik, ülkemizde en çok değer gören ve en itibarlı meslekler arasında yer alır. İlköğretim matematik öğretmenleri, ilk ve orta düzeyindeki öğrencilere eğitim veren öğretmendir. Matematik eğitimi veren öğretmenlerin, öğrencilere bilgilerini, duygu ve düşüncelerini doğru ve etkili bir biçimde aktarabilecek nitelikte olması gerekir. İlköğretim matematik öğretmenliği bölümü 5. Sınıftan 8. Sınıfa kadar eğitim veren bir eğitim sürecini içerir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler kamu veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitim hayatlarını tamamladıktan sonra kamuda iş sahibi olabilmeleri için gerekli sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Bayramlaşma Bayramı Metni Etkinlik Cevapları (1. Sınıf Türkçe) - Ailemiz Metni Etkinlik Cevapları (1. Sınıf Türkçe) - DGS Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2023 ÖSYM - DGS Zootekni 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yönetim Bilişim Sistemler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yeni Medya 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yazılım Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Veteriner Fakültesi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Uzay Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam