Habitus Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Habitus Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Habitus Nedir? Habitus Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Habitus nedir, Habitus nasıl yazılır tdk, Habitus anlamı tdk, Habitus Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Habitus – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Habitus kelimesinin anlamı:

Habitus Biyoloji Terimi Olarak Habitus:
Bir bitki yada hayvanın genel görünüşü.

Habitus Fen Bilimleri Terimi Olarak Habitus:
Bir bitki yada hayvanın genel görünüşü.

Habitus Ekoloji – Çevre Terimi Olarak Habitus:
Bir bitki türünün belirli bir habitattaki; dik, yatık, yarı yatık, yuvarlak veya kök saplı ve sülüklü olması, dallanması ve köklerinin toprak içerisinde dağılışı gibi genel morfolojik görünüşüdür. Her bitkinin dış görünüşü oldukça sabit bir karakterdir. Ancak, bitkinin yetiştiği ve adapte olduğu habitat değişince, o bitkinin habitusunda da bazı değişiklikler meydana gelebilir.

Türk Dil Kurumu’na göre Habitus kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Felsefe Terimleri Sözlüğü – 1975
habitus
Diğer: Yun. heksis, Latin: habitus
Aristoteles’ten gelen ve skolastiğin de kullandığı terim. Bir tür nitelik; sürekli bir davranış biçimi; kalıcı ve sürekli durum. // Aristoteles’te erdem bir heksis’tir. (Ör. Ölçülülük: Her zaman ölçülü davranan kimse sonunda ölçülü davranışı alışkanlık haline getirmekle erdemli bir kimse olur; ölçülülük o kimse için bir heksis, bir tür ikinci doğa olmuştur. )

Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü –
habitus
Latin: habitus
1. Dış görünüş, dış yapı. 2. Belirli hastalıklara uygun olan beden yapısı. Hastanın genel muayenesiyle saptanan dış klinik durumu.

Tıp Terimleri Kılavuzu – 2010
habitus
duruş

Tıp Terimleri Kılavuzu – 2010
habitus
beden yapısı

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 DGS Başvuruları Başladı - 4. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Hece Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Durum (Hal) Ekleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Yapılarına Göre Sözcükleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Anlamlarına Göre Kelimeler Konu Anlatımı - 4. Sınıf Sözcükte Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Söz Gruplarında Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 5. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Olayları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünsüz(Sessiz) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünlü(Sesli) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ekler Konu Anlatımı -
reklam