Girişimcilik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Girişimcilik bölümü hangi üniversitelerde var, Girişimcilik bölümü iş olanakları,Girişimcilik bölümü taban puanları,Girişimcilik bölümü olan üniversiteler,Girişimcilik bölümü atamaları,Girişimcilik bölümü dersleri,Girişimcilik bölümü taban puanları,Girişimcilik bölümü kaç yıllık,Girişimcilik maaşları

Girişimcilik Bölümü Nedir?

Girişimcilik lisans programının amacı, hayata geçirecekleri yenilikler, oluşturacakları yeni iş ve istihdam olanakları ile her anlamda kalkınmanın itici gücü olma görevini üstlenecek bağımsız, kurum içi ve sosyal girişimciler yetiştirmektir.

Girişimcilik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Girişimcilik bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Girişimcilik Bölümü Dersleri Nelerdir?

Girişimcilik, Yaratıcılık ve Fikir Üretimi, İş Modeli Geliştirme, Kullanıcı Odaklı Tasarım, Teknoloji ve Yenilikçilik Yönetimi, Strateji, İş Planı gibi zorunlu dersler yanında Yeni Girişimlerde Pazarlama, Sosyal Girişimcilik ve Yenilikçilik, Uluslararası Girişimcilik, Proje Yönetimi, Elektronik İş ve Ticaret Sistemleri, Yeni Ürün Tasarımı ve Pazarlaması, Yeni Girişimlerde Hukuki Altyapı gibi seçmeli dersler vardır.

Girişimcilik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İş imkanları başlığından da anlayacağınız üzere Girişimcilik mezunları farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilmektedir. Bu kurum ve kuruluşlarda aldıkları görevler farklı olabilir. Ama genel anlamda düşünürsek Girişimcilik mezunlarının görevleri şunlardır:

 

– Çalışılan ürün ya da hizmetler için yeni dağılım kanalları yaratmak.
– Farklı markalarla ortak projeler yürütmek.
– Finansal alanda firma isteklerine göre sorumlu olmak.
– Firmalar için yeni hizmet ya da ürün aramak.
– Markalar arası sinerji oluşturmak.
– Mevcut olan ürün ya da hizmetler üzerinde çalışmak.
– Müşteri ihtiyaçlarını tespit edip bu yönde çalışmalar yürütmek.
– Pazar alanı oluşturmak.
– Satın alma fırsatları geliştirmek.

Girişimcilik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunların, büyüme odaklı işler kurmalarını veya kurulmuş aile şirketlerini geliştirmelerini, girişimci/yenilikçi çalışan olarak kurumsal ve köklü firmalarca, sosyal girişimcilik faaliyetlerinde bulunan ve/veya bulunmak isteyen sivil toplum kuruluşları başta, özel ve küresel şirketler ve devlet kurumlarınca, girişimcilik faaliyetlerini desteklemeyi ve arttırmayı hedefleyen kamu kurum ve kuruluşlarınca istihdam edilmelerini beklemekteyiz.

Girişimcilik Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Girişimcilik bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Girişimcilik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Girişimcilik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Girişimcilik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Girişimcilik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam