Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü hangi üniversitelerde var, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü iş olanakları,Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü taban puanları,Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü olan üniversiteler,Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü atamaları,Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü dersleri,Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü taban puanları,Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü kaç yıllık,Gastronomi ve Mutfak Sanatları maaşları

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Nedir?

Yiyecek ve içecek sektörüne nitelikli eleman sağlamak. Kendi işini yapabilecek derecede yöneticilik vasfına haiz eleman yetiştirmek.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Gastronomi ve Mutfak Sanatları için Gıda Teknolojisi,
– Yiyecek ve İçecek Hizmetleri,
– Yiyecek Üretimi,
– Dünya Mutfak Kültürleri,
– Yiyecek ve İçecek Maliyet Kontrolü,
– Mutfak Yönetimi,
– Temel Pastacılık,
– Mutfak Planlaması ve Tasarımı,
– Ziyafet Yönetimi,
– Şarap Bilimi.
Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü diplomasına sahip birisi tercihlerine göre isterlerse mutfak kısmında bulunmaya devam edebilirler veya mutfak dışında da çalışabilir.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Eğitim hayatlarının dışında aldıkları kurslara göre çalışma alanlarının sayısını artırma özelliğine sahiptirler. Kendi işletmelerini kurup meslek hayatlarına devam edebilirler.

– Mutfak Şefi,
– Aşçılık,
– Yöneticilik,
– Gıda Kontrolcüsü,
– Tüketim Şefi,
– ARGE Ürün geliştirme Uzmanı,
– Yemek Yazarlığı,
– Gurmelik,
– Sous Şef,
– Executive Şef.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Türkiye’de son yıllarda çok popüler olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü, iş olanakları konusunda da birçok sektörden daha rahat bir pozisyonda yer alıyor. Mezun olduktan sonra birçok alanda rahatlıkla iş bulabilirler. Lisans eğitimini tamamlamış kişiler tercihlerine göre otellerde, restoranlarda, turistik gemilerde, gastronomi ile ilgilenen medya kuruluşlarında ve devlette iş bulabilirler.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -