Reklam
Reklam

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Endüstri ve sistem mühendisi, hızla gelişmekte olan teknolojiyi öğrenen, kullanan, geliştiren, belirli ma- liyet ve zaman kısıtları içinde karmaşık sistemleri modelleyen, bu tür sistemlerin iyileştirilmesini, üretimini, kontrolünü ve tasarımını yapan bir mühendistir.

Endüstri ve sistem mühendisliğinde, endüstri mühendisliğinin temel alanları olan yöneylem araştırması, istatistik ve veri analizi, üretim ve stok planlama, lojistik ve tedarik zinciri, benzetim ve ağ teorisi, kalite      ve proje yönetiminin yanında otomasyon ve kontrol mühendisliğinde kullanılan metodoloji ve prosedürler kapsanmaktadır. Tüm bu alanlarda karşılaşılan büyük ölçekli ve kapsamlı problemler sistem modelleme ve sistem dinamiği yaklaşımı ile çözülebilmektedir.

Bu formasyon ile eğitim ve öğrenim gören endüstri ve sistem mühendisi, sistemi oluşturan parçalara ayrı ayrı odaklanmaktansa, tüm sistemi bir bütün olarak ele alan ve disiplinler arası bir yaklaşımı benimsemiş bir mühendistir.
 
Çalışma Alanları:
Üretim ve hizmet sektörlerinde planlama, operasyonel planlama, ARGE, otomasyon-kontrol ve mekat- ronik, lojistik, bilgi süreçleri tasarımı, fabrika tasarımı, savunma sanayiinde tasarım, proje yöneticiliği, tedarik zinciri yönetimi, ERP-SAP danışmanlığı gibi mesleklerdir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:
-Endüstri ve sistem mühendisliğinin temel prensiplerini uygulayarak kendi profesyonel alanlarındaki problemleri çözebilmek,
-Üretim ve servis sistemlerinin çözümleme, tasarım, uygulama ve geliştirilmesinde önemli bir rol oy- nayabilecek,
-Bilimsel araştırmalar yaparak endüstri ve sistem mühendisliği konusunda bilgi üretimine katkıda bulunabileceklerdir.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü iş olanakları,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü taban puanları,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü atamaları,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü dersleri,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü taban puanları,Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Endüstri ve Sistem Mühendisliği maaşları

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
7. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Şiir Bilgisi Konu Anlatımı - 7. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Anlatım Bozuklukları Konu Anlatımı - 2021 YKS (TYT-AYT) Sıkça Sorulan Sorular ÖSYM - 7. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Söz Öbekleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Parçada Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Zarflar Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlelere Hakim olan Duygular Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlede Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Ek Fiil Konu Anlatımı - 7. Sınıf Fiilde Yapı Konu Anlatımı - 2021 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımları-En Güncel -
reklam