Elektronik Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar?

Elektronik Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Elektronik Mühendisliği bölümü iş olanakları,Elektronik Mühendisliği bölümü taban puanları,Elektronik Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Elektronik Mühendisliği bölümü atamaları,Elektronik Mühendisliği bölümü dersleri,Elektronik Mühendisliği bölümü taban puanları,Elektronik Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Elektronik Mühendisliği maaşları

Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir?

Elektronik Mühendisliği programının amacı; zayıf (elektronik) akımlarla çalışan alet ve sistemlerin yapımı, geliştirilmesi ile elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ve sistemin bakımıyla ilgili konularda eğitim yapmaktır .

Elektronik Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Elektronik Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Elektronik Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bu programda Matematik ve Fizik temel bilim dalları tabanı üzerinde Elektronik ve Elektromanyetik Dalga Teorisi gibi haberleşme sistemlerine ilişkin dersler kuramsal ve uygulama- olarak okutulmaktadır. Yaz aylarında staj yaptırılır.

Elektronik Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Elektronik Mühendisliği programını bitirenlere “Elektronik Mühendisi” unvanı verilir . Elektronik mühendisi radar, radyo, televizyon ve bilgisayar gibi, zayıf akımla çalışan aletlerle cihazların tasarımı, üretimi, kullanımı ve geliştirilmesi ile ilgili işlerin yürütülmesini sağlar.

Elektronik Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Elektronik Mühendislerinin büyük bir kısmı, PIT,TRT, Türk Telekom ve THY gibi kamu kuruluşlarında, bir kısmı özel sektörde ya da serbest çalışmaktadırlar . Ülkemizin elektronik mühendislerine ihtiyacı vardır . Elektronik mühendisleri, meslek liselerinde telekomünikasyon, endüstriyel elektronik ve tıp elektroniği gibi elektronik ile ilgili dersler vererek öğretmen olarak atanabilirler .Yalnız bunun için öğretmenlik meslek bilgisi kazandıran ek bir eğitim görmüş olmaları gerekir.

Elektronik Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Elektronik Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Elektronik Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Elektronik Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Elektronik Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Elektronik Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
YKS 2021 tercih tarihleri uzatıldı - 2 Yıllık (Önlisans) Bölümlerin 2021 Üniversite Taban Puanları - 2 Yıllık (Önlisans) Bölümlerin 2021 Üniversite Taban Puanları,Başarı Sıralamaları - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam