reklam
logo
reklam
logo

DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği 2019 Taban Puanları Kontenjanları

A+
A-
DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği 2019 Taban Puanları Kontenjanları

2019 Yılında dikey giriş(dgs) sınavına girip tercih yapacak olan dgs adayları için 2019 DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği taban ve tavan puanları ile kontenjanlarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.Bu puanlar 2018 dgs yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 DGS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar.Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü 2018 2019 Taban Puanları ve Kontenjanları;

ÜNİVERSİTE ADI FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL BÖLÜM PUAN TÜRÜ KONT YER TABAN PUAN EN BÜYÜK PUAN
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Mühendislik Fakültesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) SAY 4 4 315,17320 325,67002
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Mühendislik  Fakültesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) SAY 1 1 280,03795 280,03795
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Mühendislik  Fakültesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) SAY 5 0

2019 Yılında dikey giriş(dgs) sınavına girip tercih yapacak olan dgs adayları için 2019 DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği taban ve tavan puanları ile kontenjanlarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.Bu puanlar 2018 dgs yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 DGS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar.Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü 2018 2019 Taban Puanları ve Kontenjanları; ÜNİVERSİTE ADI FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL BÖLÜM PUAN TÜRÜ KONT YER TABAN PUAN EN BÜYÜK PUAN ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Mühendislik Fakültesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) SAY 4 4 315,17320 325,67002 İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Mühendislik  Fakültesi…
Sizler için DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü hakkında değerlendirme yaptık. Bu bölümün durumunu sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Değerlendirilmesi

Faydalılık Yüzdesi - 10
Öğrenci Bilgilendirilmesi - 10

10

Genel Puan

Sizler için DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü hakkında değerlendirme yaptık. Bu bölümün durumunu sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 4.25 ( 1 Oy)

sinavkazandiran

sinavkazandiran

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir Hakkında Geniş Bilgi

TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları-Son 12 Yıllık

DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

DGS PUAN HESAPLAMA

BU BÖLÜM HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü 2018 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması, DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Başarı Sıralamaları, DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları,DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü kontenjanları, DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, DGS Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Taban ve Tavan Puanları 2018 2019,2019 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. İbrahim Kılıçaslan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, Önlisans olarak Bilgisayar Programcılığı okudum. Bu bölümden Havacılık ve uzay muhendisliğine giriş yapabiliyor muyum ya ?

  1. Hasan Gültekin dedi ki:

   Merhaba İbrahim, geçen gün bir başka arkadaş da aynı soruyu sormuştu. Ona verdiğim cevabı direk sana da yollayayım.
   “Ben de senin gibi bilgisayar programcılığı okuyup girmiştim DGS’ye ve planım uçak mühendisliğiydi. Fakat tercih dönemi okullara bile gidip araştırmamla kafamdaki bölüm değişti. ODTÜ’nün zor olduğunu herkes söyler zaten çünkü okulun dili tamamen İngilizce ve hazırlığı zordur. Benim iki arkadaşım da İngilizce hazırlık sınavını iki yılda geçemeyip atılmıştı sonrasında çıkan afla tekrar geri döndüler ve inanır mısın hala geçemediler sınavı. Ben de onları görünce ODTÜ fikrini kafamdan çıkarıp İstanbul’a İTÜ’ye gelmeye karar verdim. Bölüm olarak da Endüstri Mühendisliğine geldim ve bu yıl ikinci sınıfa geçtim. Hazırlığı ikinci girişimde geçtim ama birinci sınıftan matematik 2, kimya ve fizik 2 derslerinden kaldım. Şu an yaz okulu yapıyorum inşallah bu derslerimi verip eksiksiz devam ederim. ODTÜ’te olsam belki hala hazırlık sınavını verememiştim Allah korusun. Benim sana önerim kardeşim eğer Ankara’da yaşamıyorsan ODTÜ yerine İTÜ’yü veya Yıldız Teknik’i yaz, Ankara’da yaşıyorsan da kesin İstanbul’u deneyimle derim. İstanbul’a gelirsen de muhakkak haberim olsun ben sana İngilizce sınavı için gerekli notları veririm. Bir şeye ihtiyacın olursa yaz buraya elimden geldiğince yardımcı olurum.”

  2. Hasan Gültekin dedi ki:

   Merhaba İbrahim, ben de senin gibi bilgisayar programcılığı okuyup girmiştim DGS’ye ve planım uçak mühendisliğiydi. Fakat tercih dönemi okullara bile gidip araştırmamla kafamdaki bölüm değişti. ODTÜ’nün zor olduğunu herkes söyler zaten çünkü okulun dili tamamen İngilizce ve hazırlığı zordur. Benim iki arkadaşım da İngilizce hazırlık sınavını iki yılda geçemeyip atılmıştı sonrasında çıkan afla tekrar geri döndüler ve inanır mısın hala geçemediler sınavı. Ben de onları görünce ODTÜ fikrini kafamdan çıkarıp İstanbul’a İTÜ’ye gelmeye karar verdim. Bölüm olarak da Endüstri Mühendisliğine geldim ve bu yıl ikinci sınıfa geçtim. Hazırlığı ikinci girişimde geçtim ama birinci sınıftan matematik 2, kimya ve fizik 2 derslerinden kaldım. Şu an yaz okulu yapıyorum inşallah bu derslerimi verip eksiksiz devam ederim. ODTÜ’te olsam belki hala hazırlık sınavını verememiştim Allah korusun. Benim sana önerim kardeşim eğer Ankara’da yaşamıyorsan ODTÜ yerine İTÜ’yü veya Yıldız Teknik’i yaz, Ankara’da yaşıyorsan da kesin İstanbul’u deneyimle derim. İstanbul’a gelirsen de muhakkak haberim olsun ben sana İngilizce sınavı için gerekli notları veririm. Bir şeye ihtiyacın olursa yaz buraya elimden geldiğince yardımcı olurum.

   1. İbrahim Kılıçaslan dedi ki:

    Hasan kardeşim çalıştığım için yeni gördüm mesajını kusuruma bakma. Hayırlısıyla sınavlar yarın açıklanacak ben de bir sürü arkadaşla görüştüm ve ODTÜ fikrinden vazgeçtim gibi. Kiminle konuşsam zor olduğundan dert yandı zaten sınava hazırlık süresinde bayağı yıprandım bir de Ankara’ya gelip sıkıntı yaşamayayım. Dediğim gibi sonuçlar açıklansın yine buradan yazarım son durumu. Yardımın için de çok sağol eksik olma eğer ki İstanbul’a gelirsem kesin görüşelim. Sonuçlar yarın açıklanıyor, sınav sonuçlarının herkes için hayırlısı olması dileğiyle arkadaşlar.

 2. Ömer Bayraktar dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben de sınav sonrası tahmini netlerimi hesaplayınca tutturabileceğim üniversitelere baktım ve hatta birçok arkadaş ile konuştum ama ODTÜ hakkında hep aynı şeyi duydum, “Dersler ingilizce ve DGS ile gelip Calculus I-II, Physics gibi havuz derslerini geçmek çok zor”. Çünkü bütün okul beraber giriyormuş bu derslerin sınavlarına dolayısıyla da sınav ortalaması düşük gelmiyor derece ile girmiş diğer ODTÜ’lü öğrenciler sebebiyle. Ben araştırmalarıma devam edeceğim arkadaşlar, faydalı bir bilgi edinirsem sizlerle de paylaşırım. Herkese güzel bir tercih dönemi diliyorum.

 3. Atakan Yurtseven dedi ki:

  Daha önce ODTÜ’yü kazanıp ve bu sene tekrar DGS’ye giren bir arkadaşınız olarak söylüyorum, yapmayın! Ben bu haltı yedim 2 senedir ingilizce ile cebelleşiyordum, bıraktım tekrar sınava girdim. Bölüm derslerinin tamamı ingilizce ve bunca dert tasadan sonra mezun olduğunda da havacılık ve uzay alanında önüne bir sürü iş fırsatı sunulmuyor.

 4. Oğuz Özdemir dedi ki:

  ODTÜ çok büyük bir üniversite ama DGS ile ODTÜ’ye gelmek pişmanlıktır. Hazırlık şartı ve hazırlığı geçmenin zorluğu, derslerin tamamının ingilizce olması ve okulun öğrenciyi bana göre anlamsız zorlaması hayatı çekilmez kılıyor. Üniversitenin keyifli ortamını yakalamak yerine sürekli bir şeyleri yetiştirmek ve koşturmak zorunda kalıyor benim gibi gelen öğrenciler.
  Bunları göz önünde bulundurarak tercih edin.
  Hatta ODTÜ yerine denizi olan ya da denize yakın iyi bir üniversite tercih edin