Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü hangi üniversitelerde var, Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü iş olanakları,Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü taban puanları,Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü olan üniversiteler,Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü atamaları,Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü dersleri,Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü taban puanları,Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü kaç yıllık,Deniz Ulaştırma ve İşletme maaşları

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Nedir?

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü; yarım ada misali 3 yanı denizlerle kaplı yanı sıra birde iç denizi bulunan güzel ülkemizde her çeşit tedbir dikkate alınarak ve çevre sağlığı gözetilerek, deniz ticaretinin kontrol altında olacağı şekilde çalışmalarını yürüten akademik bir disiplindir.

Bu bölümde; emniyet, kalite ve çevre gibi konulara eğilip süreçlerin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına görev alacak, deniz geleneklerine hakim, tüm bu temel prensipleri benimseyip uygulamaya koyacak yetkin personeller eğitilir.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Denizcilik Kimyası,
– Denizde Emniyet ve Güvenlik,
– Gemi Makineleri,
– Gemicilik,
– Denizcilik Yaşamına Giriş ve Denizcilik Etiği,
– Elektronik Seyir Yardımcıları,
– Endüstriye Dayalı Eğitim,
– Denizde Haberleşme,
– Denizcilik Hukuku,
– Denizcilik İngilizcesi,
– Uluslararası Denizcilik Sözleşmeleri,
– Liderlik ve Ekip Çalışması,

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gemilerle yapılan yük taşımacılığında, yüklerin gemiye alınmasını veya gemiden indirilmesini sağlar. Alınan yükü, limanlarda ilgililerine teslim eder. Geminin seyrinde ve yönetiminde üzerine düşen görevleri yerine getirir. Gemiye alınan veya gemiden indirilen yüklerin kayıtlarını tutar.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü okuyan kişiler ithalat ve ihracat yapılan gemilerde görev alır. Bu kişilere ihtiyaç denizciliğin önem kazanması ile daha da artmıştır. Her çeşit deniz işletmesinin işletme bölümlerinde yer alabilirler.

– Liman sorumlusu olarak çalışmalarını yürütebilirler.
– Broker görevi üstlenebilirler.
– Operasyon sorumlusu, acenteci ve marina işletme sorumlusu olarak görev alabilirler.
– Denizcilik Müsteşarlığına bağlı olan birimlerde KPSS ataması halinde görev alırlar.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Deniz Ulaştırma ve İşletme Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam