Deniz Brokerliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Deniz Brokerliği bölümü hangi üniversitelerde var, Deniz Brokerliği bölümü iş olanakları,Deniz Brokerliği bölümü taban puanları,Deniz Brokerliği bölümü olan üniversiteler,Deniz Brokerliği bölümü atamaları,Deniz Brokerliği bölümü dersleri,Deniz Brokerliği bölümü taban puanları,Deniz Brokerliği bölümü kaç yıllık,Deniz Brokerliği maaşları

Deniz Brokerliği Bölümü Nedir?

Deniz taşıma pazarına hakim, deniz seferleri hesaplamalarını yapan, deniz hukukunu çok iyi bilen, işletme ve yönetimden anlayan yabancı dili iyi kullanabilen meslek elemanları yetiştiren önlisans bölümüdür.

Deniz Brokerliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Deniz Brokerliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Deniz Brokerliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Temel Matematik, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, İktisada Giriş, İşletmeciliğe Giriş, Deniz Brokerliğine Giriş, Mesleki İngilizce, Yat İşletmeciliği Satış ve Kiralama, Muhasebeye Giriş, Deniz Yolu Taşımacılığı, Dış Ticaret ve Gümrük İşlemleri, Teniz Ticaret Hukuku, Pazarlama Yönetimi, Staj (30 iş günü), Dünya Denizcilik ve Taşımacılık Tarihi, Uluslararası Denizcilik Kurum ve Sözleşmeleri, Liman ve Terminal Operasyonları, Sefer Tahmini ve Hesaplaması, Gemi Kira Sözleşmeleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Denizyolu Proje Kargo Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Tedarik Zinciri ve Lojistik, Gemi Alım Satımı ve Değerleme, Deniz Sigortaları, Türk Dili ve Edebiyatı.

Deniz Brokerliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gemiye yük yüke ise gemi bulur. Zaten deniz brokerinin temel görevi budur. Müşterilerine her türlü bilgiyi verir.
Temsil ettiği Armatör ve Kiracıya piyasa hakkında her türlü bilgiyi verir, piyasanın geleceği ile ilgili tahminler yürütür, analizler yapar. Kiralama Müzakerelerinde kullanılan terim ve CLS’ler ile ilgili temsil ettiği taraflara bilgi sağlar. Taraflar arasında herhangi bir anlaşmazlık varsa bunu gidermeye çalışır.

Deniz Brokerliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

– Gemi brokerliği şirketleri
– Gemi acenteliği işletmeleri
– Gemi sigortacılığı şirketleri
– Dış ticaret firmaları
– Freight forwarder şirketleri
– Armatörlük şirketleri
– Liman ve terminaller

Deniz Brokerliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Deniz Brokerliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Deniz Brokerliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Deniz Brokerliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - Muş Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Mardin Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Mersin Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Manisa Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam