Bankacılık ve Finansman Bölümü Hakkında Bilgi

Bankacılık ve Finansman bölümü hangi üniversitelerde var,Bankacılık ve Finansman bölümü iş olanakları,Bankacılık ve Finansman bölümü taban puanları,Bankacılık ve Finansman bölümü olan üniversiteler,Bankacılık ve Finansman bölümü atamaları,Bankacılık ve Finansman bölümü dersleri,Bankacılık ve Finansman bölümü taban puanları,Bankacılık ve Finansman bölümü kaç yıllık,Bankacılık ve Finansman maaşları

Genel Bilgiler

Puan Türü: YGS-6
Eğitim Süresi: 4

PROGRAMIN AMACI

Bu bölümler, bankalarda, finans kurumlarında ya da çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerde çalışacak elemanları yetiştirir.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:
Bankalar ve diğer finans kurumları, fonların yönlendirilmesi ve en iyi şekilde değerlendirilmesi, ekonomik dengelerin korunması konusunda tartışılmaz bir öneme sahiptir. Bu nedenle, bu alanda yetişmiş nitelikli elemanlara her zaman ihtiyaç olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

•  Matematik ve ekonomiye ilgi duyması
•  Başkaları ile iyi iletişim kurabilme yeteneğinin olması
•  Dikkatli, titiz ve sabırlı olması 
•  Yeniliklere açık olması
•  İleri görüşlü olması gerekir

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

En uygun şartlarda mali kaynak bulma, yurt içi ve yurt dışı tasarruf kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirebilmek için uygun projelere yönlendirme gibi faaliyetlerde bulunulur.

Mezunlar, kamu sektörü ve özel sektördeki bankalar ile finans kurumlarında, borsa aracı kurumlarında çalışabilirler. Elde edilen kazanç, çalışılan kuruma ve yeteneğe göre değişmektedir.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Bankacılık ve Finansman Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 4 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları