Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü iş olanakları,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü taban puanları,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü atamaları,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü dersleri,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü taban puanları,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği maaşları

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği programı, iç sularda ve denizlerde yaşamakta olan canlıların hayatını inceler, avlanma yöntemlerini belirler, su ürünleri işleme ve değerlendirme teknolojisi, genel oşinografi ve gemi yapımı, onarımı, yönetimi ile sualtı tekniği konularında çalışacak insan gücünün yetiştirilmesini sağlar, gerekli araştırmaları yapar.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Balıkçılık Teknolojisi,
– Deniz Biyolojisi,
– Balık Biyolojisi,
– Gemicilik,
– Teknik Resim ve Bilgisayar Destekli Çizim,
– Oşinografi ve Su Kalitesi Laboratuvarı,
– İçsu Balık Yetiştiriciliği,
– Genetik,
– Mikrobiyoloji,
– Biyoistatistik,
– Su Ürünleri Kimyası,
– Deniz ve İçsular Ekolojisi,
– Balık Hastalıkları,
– Su Ürünlerinde Temel Besin Analizleri,
– Su Kalitesi Yönetimi,
– Su Ürünleri İşletme Teknolojisi,
– Yetiştiricilik Tesis ve Mühendislik Planlaması

Ve daha birçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süresi boyunca sorumlu olacaklar demektir. Tüm bu dersleri başarı ile tamamlayan öğrenciler “Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Lisans Diploması” elde etmeye hak kazanırlar.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Balıkçılık ve denizcilik alanında gerçekleştirilmekte olan çalışmalarda karşılaşılan olası problemleri çözmek ve gerçekleşmesi olası durumlara alternatif çözümler üretecek verimi artırmak adına çalışmalar gerçekleştirirler.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Yurt içinde ve yurt dışında su ürünleri alanında, deniz ve iç sularda faaliyet gösteren her türlü kamu ve özel kuruluşta görev alabilirler. Ayrıca çeşitli kredilerden yararlanmak suretiyle su ürünleri yetiştirme çiftlikleri kurarak ve su ürünleri avcılığına yönelerek yurt ekonomisine girişimci olarak katkıda bulunabilirler.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -