reklam
reklam
logo
logo
logo
logo

2019 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

10.01.2019
A+
A-
2019 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2018 2019,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2018,pybs bursları ne zaman verilecek 2019,pybs burs ücretleri 2018,pybs burs ücretleri 2017,yeni pybs burs ücretleri 2019 2018,dpy bursları ne zaman yatacak 2019, dpy bursları ne zaman yatacak 2019

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

PYBS bursları bundan böyle ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

Bundan böyle aylık olarak verilecek burs miktarı ise 260,40 TL dir.

LÜTFEN FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

LÜTFEN INSTAGRAM SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

LÜTFEN TWİTER SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Ortaokullar için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve

Liseler için Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı ödenek yazısı çıktı

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YURT İÇİ BURS ÖDENEKLERİNİN OKUL/KURUMLARIN BAĞLI

BULUNDUĞU SAYMANLIK/MAL MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLME TAKVİMİ

BURS DÖNEMLERİ ÖDENEĞİN GÖNDERİLME TARİHİ

Artık bundan böyle aylık olarak ödenecektir.

Yurtlar ve Pansiyonlar Dairesi Başkanlığı

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz


PYBS bursları bundan böyle ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 1 ayda bir yatırılmak koşuluyla 260,40 TL‘dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri her ay ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 10-15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS Burs Miktarı Ne Kadar olduğunu öğrenmek İÇİN TIKLAYINIZ

Pybs Bursu Kaç Yıl Verilir-Pybs bursu ne zaman kesilir ?

PYBS sınavını kazandıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde artık bütün ayların ortasında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Yıllara Göre Burs Ücretleri;

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

2018 yılında burs ücreti: 704.28 TL

2018 yılında aylık burs ücreti 234,70 TL

2019 yılında aylık burs ücreti 260,40 TL

Pybs bursları ne zaman verilecek 2018 2019,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2018,pybs bursları ne zaman verilecek 2019,pybs burs ücretleri 2018,pybs burs ücretleri 2017,yeni pybs burs ücretleri 2019 2018,dpy bursları ne zaman yatacak 2019, dpy bursları ne zaman yatacak 2019 PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz. PYBS bursları bundan böyle ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta…
Sizler için PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak hakkında değerlendirme yaptık. Sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak

Faydalılık Yüzdesi - 10
Öğrenci Bilgilendirilmesi - 10

10

Genel Puan

Sizler için PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak hakkında değerlendirme yaptık. Sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 3.3 ( 284 Oy)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3852 YORUM
 1. veli dedi ki:

  ortaokul burs ları ayın 22de hesaplarda olur

 2. burslu dedi ki:

  konya yatarsa yazin

 3. bünyamin dedi ki:

  arkadaşlar ben ortaokul ocak bursunu almadım ama yatmış hesabına diyor meb ama yatmadı karta yatmış diyorlar ama yok yatmamış ptt yatmaz yani kart varken sizce ne oldu bu para yardım edin bi???

 4. tunahan dedi ki:

  MERSİN ilinin MUT ilçesinin karacaoğ… şaka şaka yatmamış her saniye bakıyorum yatıp yatmadığına

 5. eliffff dedi ki:

  Pazartesi kesinlikle yatacak

 6. Ford dedi ki:

  Kocaeli imahatip ortaokulu ocak _ şubat burs’ u yattı.

 7. Azra dedi ki:

  Arkadaşlar bursluluk paraları yatmış haberinize.

 8. Bir dost dedi ki:

  3 senedir alıyorum bursluluk. Pazartesi yatıcak adım gibi eminim. Boşuna bakmaya gitmeyi Pazar 12 den sonra bakabilirsiniz bi ihtimal yatar. ama sabah kesin yatar

 9. Hüseyin dedi ki:

  Izmir burslar yatti tam 260 tl

 10. Mustafa dedi ki:

  Antalya imamhatip ortaokul saat 14.35- 520 tl yatmış

 11. Adana dedi ki:

  Ocak ayı yattı mı arkadaşlar

 12. Uğur dedi ki:

  Arkadaşlar kartınız kaybolupta tekrardan isteyen varmı ve kaç günde geliyor benimki atm de kaldı da kapatırdım tekrar istendi sizin başınıza öyle şey geldimi

 13. Uğurcan dedi ki:

  Gençler en son cimere yazdığım zaman 15 ile 20 si arası yatıyor demişlerdi (Anadolu Lisesi) ben 18inden geç hiç almadım pazartesi yatar büyük bir ihtimal

 14. Çomar dedi ki:

  Burslar tam zamaninda yatiriliyor. İTİRAZ ETMEYİN!!! Her ayin 18 inde yatirilacak
  Allah uzun adamdan razi olsun. O olmasa burs bile alamazdiniz çok nankorsunuz.

  1. Master comar dedi ki:

   Uzun adam Allah’tan razı olsun

  2. Gökhan dedi ki:

   Ocak bursunu tam zamanında,11 şubatta aldı ortaokullar!!!

  3. Çomar2 dedi ki:

   Ahahha ne adamsın yaa 🙂

  4. Golcu dedi ki:

   Evet ya. Allahtan cok zengin adam. Bu kadar kisiye her ay para veriyo. Fakr olsa veremezki

  5. Kıssadan hisse. dedi ki:

   Uzun adam kim ya,bu nasıl bir hitap tarzı, makama,mevkiye biraz saygınız olsun,insanın boyuyla niye dalga geçiyosunuz,ayrıca bursu niye abartıyosunuz bu burs onlarca yıldır var,başkan bu burstan daha fazlasını verir verecektir.😉😊😎

  6. Birnot dedi ki:

   Ocak bursu şubatın 10 unda yatti.subat ne zaman Allah bilir.bu mu zamanında yatmış oluyor.bu bursu çalışıp kazanan hakeden alıyor.uzun,kısa,kel ya da bodur farketmez bahsettiginiz herkes bilmem kaç milyonluk maaşını günü gününe alıyor. Bu burs bir lütuf değil haktır.

  7. Zerrin dedi ki:

   15 de yatiyodu

 15. Lütfen yayalım dedi ki:

  Arkadaşlar bundan sonra yattı diyen kimse dekont atsın boş yere ümit vermeyelim boşuboşuna atm ye gitmeyelim o yüzden lütfen dekontun fotosunu koysun yattı diyenler

1 126 127 128