reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

2019 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

10.01.2019
A+
A-
2019 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2018 2019,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2018,pybs bursları ne zaman verilecek 2019,pybs burs ücretleri 2018,pybs burs ücretleri 2017,yeni pybs burs ücretleri 2019 2018,dpy bursları ne zaman yatacak 2019, dpy bursları ne zaman yatacak 2019

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

PYBS bursları bundan böyle ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

Bundan böyle aylık olarak verilecek burs miktarı ise 260,40 TL dir.

LÜTFEN FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

LÜTFEN INSTAGRAM SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

LÜTFEN TWİTER SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Ortaokullar için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve

Liseler için Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı ödenek yazısı çıktı

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YURT İÇİ BURS ÖDENEKLERİNİN OKUL/KURUMLARIN BAĞLI

BULUNDUĞU SAYMANLIK/MAL MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLME TAKVİMİ

BURS DÖNEMLERİ ÖDENEĞİN GÖNDERİLME TARİHİ

Artık bundan böyle aylık olarak ödenecektir.

Yurtlar ve Pansiyonlar Dairesi Başkanlığı

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsinizPYBS bursları bundan böyle ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 1 ayda bir yatırılmak koşuluyla 260,40 TL‘dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri her ay ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 10-15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS Burs Miktarı Ne Kadar olduğunu öğrenmek İÇİN TIKLAYINIZ

Pybs Bursu Kaç Yıl Verilir-Pybs bursu ne zaman kesilir ?

PYBS sınavını kazandıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde artık bütün ayların ortasında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Yıllara Göre Burs Ücretleri;

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

2018 yılında burs ücreti: 704.28 TL

2018 yılında aylık burs ücreti 234,70 TL

2019 yılında aylık burs ücreti 260,40 TL

Pybs bursları ne zaman verilecek 2018 2019,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2018,pybs bursları ne zaman verilecek 2019,pybs burs ücretleri 2018,pybs burs ücretleri 2017,yeni pybs burs ücretleri 2019 2018,dpy bursları ne zaman yatacak 2019, dpy bursları ne zaman yatacak 2019 PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz. PYBS bursları bundan böyle ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta…
Sizler için PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak hakkında değerlendirme yaptık. Sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak

Faydalılık Yüzdesi - 10
Öğrenci Bilgilendirilmesi - 10

10

Genel Puan

Sizler için PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak hakkında değerlendirme yaptık. Sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 3.41 ( 493 Oy)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6653 YORUM
 1. Barış Özgün dedi ki:

  Sevgili burs alan öğrencilerin dikkatine;

  Burslar kesinlikle tahmine dayanmayarak ve hiçbir şekilde düşünceye dayalı bir gün söylemi doğrultusunda olmayarak.Aldığım ve gerçekleşme ihtimali %99 olmasıyla birlikte yarın kesin yatacaktır.(Ayrıca Lise mezunları yani 12.Sınıfı tamamlayan öğrencilerin bursu haziran olarak sondur.)

  ———Ekstra herhangi bir sorunuz (?) varsa bu yazının altına yazabilirsiniz.

 2. SOSYAL BİLİMLER LİSESİ dedi ki:

  Arkadaşlar 9. Sınıfa geçtim kesin olarak sosyal bilimler lisesine gideceğim sosyal bilimler lisesinde bursum kesilir mi ? Ve eğer kesilmiyorsa hazirlik sınıfında burs alacak mıyım ? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi

 3. Çağla dedi ki:

  Arkadslar malesef yine yatmamis insallah yarin yatar yaaa baska bi sey istemiyom valla

 4. Lgs 1 dedi ki:

  Yatmadı arkadaşlar ya

 5. Adana01 dedi ki:

  Yaz tatilinde burs veriliyormu

 6. cihan dedi ki:

  Yatmamis

 7. Me dedi ki:

  Kütahya yatmamış

 8. burak dedi ki:

  Arkadaslar meb i arayin burs un ne zaman yatacagini sorun, boyle giderse burs eskisi gibi diğer aya kalir ve temmuz bursunu ağustusta aliriz

 9. ahmet dedi ki:

  Arkadaslar ben sosyal desrek kartimi kaybettim yeni kartimi nasil alirim ve yeni kartim kac gun icerisinde bana verilir bilgisi olan soylebilirmi

  1. Estknds1 dedi ki:

   Vakıfbanka velin gitsin veya velinle git ilk olarak kartı iptal ettirin sonra yeni kart isteyin en fazla 2 haftada çıkar ama burs yatar veya herhangi işlem yapmak istersen kart çıkana kadar Vakıfbank şubesinden yapabilirsin gittiğinizde onlar size detaylı bilgi verir.

  2. Doğan dedi ki:

   Parani kimlik uzerinden ptt ile de alabilirsin

  3. MUSTAFA dedi ki:

   Bankayı arayıp eski kartını iptal ettir . Sonra da yeni kart başvurusu yapman gerek Yeni kartın ilçe milli eğitim e gönderilecek . Ben ocak ayında kaybettim burs kartımı ve yenisini 5 gün önce ancak alabildim . Tam bir rezillik oldu yani .7 ay sürdü . Umarım sen kolayca yenisini alabilirsin . Şimdiden kolay gelsin.

 10. Alnila dedi ki:

  Kayseri temmuz ayi burs yattimi

  1. Birgül dedi ki:

   Ortaokul yatmamış hatay

 11. Melo dedi ki:

  Sakarya ortaokul sabah 11 de yatmamıştı

 12. Cihan dedi ki:

  Simdi gidip bakcam yatjysa yazarim

  1. Siyan dedi ki:

   Yatmamis anlasilan

  2. burak dedi ki:

   yatmışmı

   1. Zeynep Kızılırmak dedi ki:

    Mebi aradım yatacak dedi veliyim

   2. Çağla dedi ki:

    Hayır yatmamış

1 284 285 286