reklam
logo
reklam
logo
logo

2019 Liseye Geçiş Sınavı tarihi belli oldu

A+
A-
2019 Liseye Geçiş Sınavı tarihi belli oldu

MEB, Liseye Geçiş Sınavı tarihi ve oturum süresini duyurdu! Millî Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın tarihi 1 Haziran 2019 olarak belirlendi.

2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi belli oldu. Buna göre, LGS kapsamındaki merkezi sınav 1 Haziran 2019´da yapılacak.

İki oturum olarak düzenlenecek sınavda, soru sayısı ve ders dağılımlarında bir değişiklik yapılmadı. Sınav, 8. sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak. Sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

Sayısal alan testinin süresi 20 dakika artırıldı

Bakanlık, sayısal alan sınav oturumunda 60 dakika olan sürenin 20 dakika uzatılmasını kararlaştırdı. Buna göre, sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika süre tanınacak.

Örnek soru kitapçığı her ay yayımlanacak

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ekim ve kasım aylarında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen bu yeni uygulamaya, her ay örnek soru kitapçığı yayımlanarak devam edileceği bildirildi.2019 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB İçin Tıklayınız

2019 LGS Konuları ve Soru Dağılımı için tıklayınız MEB

2019 LGS Ne Zaman Saat Kaçta MEB | LGS Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.