reklam
reklam
reklam
logo
reklam
logo

2019 LGS Konuları ve Soru Dağılımı MEB

27.07.2018
A+
A-
2019 LGS Konuları ve Soru Dağılımı MEB

2019 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Konuları ve Soru Dağılımları MEB, 2019 Merkezi Sınav Konuları ve Soru Dağılımı MEB

Bilindiği üzere teog kaldırıldı ve yerine Liseye geçiş sınavı bir başka deyişle merkezi sınav getirildi. Bizlerde sizler için Yeni sınav sitemine ait Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri , İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerinin konularına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Konular MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ‘in açıklamış olduğu Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri resmi verilerinden alınmıştır.

Sizlere bu yazımızda LGS konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. Sizlere son beş yıldır çıkmış olan konuları paylaştık.

2019 LGS Sınav Tarihi Ne Zaman Saat Kaçta MEB

2018 LGS Sınavıları 02 Haziran tarihlerin, saat 10:00’da başlayıp sınav toplam 135 dakika sürecek. Sınavda, Sözel  (75 dakika) bölümden yani Türkçe’den 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’den 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük’ten 10, Yabancı Dil’den ise 10 soru olacak.Sayısal bölüm (60 dakika)den Matematik’ten 20 ve Fen Bilimleri’den 20 soru sorulacaktır.

Sınav sayısal ve sözel iki bölümden oluşacak

Yönergeye göre, Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında merkezi sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşacak. Sözel bölümde, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil; sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular yer alacak. Sınav aynı gün içerisinde iki oturum halinde uygulanacak. Sınav tarihi, yeri, uygulanması ve diğer hususlar her yıl Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanacak kılavuzda belirtilecek. Sınav soruları, 8. sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinin öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç becerileri ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte hazırlanacak.

2018 LGS Konu Dağılımlarına ulaşmak için aşağıdaki derslerin üzerine getirip tıklayarak ulaşabilirsiniz.Arkadaşlar lgs konuları teog konuları ile aynı o yüzden değiştirmedik teog diye eski bunlar değişti anlamına gelmiyor soru sayıları sadece değişti konular aynı

2018 LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

8. Sınıf LGS Konuları,2019 LGS konuları,LGS 8 Sınıf Konuları Türkçe,Meb LGS Konuları,LGS Konuları 2019 meb,LGS konuları fen,lgs konuları matematik, 2019 lgs konuları fen

2019 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Konuları ve Soru Dağılımları MEB, 2019 Merkezi Sınav Konuları ve Soru Dağılımı MEB Bilindiği üzere teog kaldırıldı ve yerine Liseye geçiş sınavı bir başka deyişle merkezi sınav getirildi. Bizlerde sizler için Yeni sınav sitemine ait Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri , İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerinin konularına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Konular MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) 'in açıklamış olduğu Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri resmi verilerinden alınmıştır. Sizlere bu yazımızda LGS konuları hakkında bilgi vereceğiz. Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. Sizlere son beş yıldır çıkmış…
Sizler için 2018 LGS Soruları hakkında değerlendirme yaptık. Bu dersin durumunu sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

2019 LGS Sınavının Değerlendirmesi

2018 LGS Soruların Zorluğu - 8
Faydalılık Yüzdesi - 10
Öğrenci Bilgilendirilmesi - 10

9.3

Genel Puan

Sizler için 2018 LGS Soruları hakkında değerlendirme yaptık. Bu dersin durumunu sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 2.91 ( 246 Oy)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. bossman dedi ki:

  lgs 2020 sadece 8 mı yoksa 6 ve 7 mı

 2. ilhan dedi ki:

  çok güzel sorular

 3. Mine Keskinel dedi ki:

  Bugün LGS örnek sorular açıklandı. Bunların arasında Almanca yok. Almanca örnek soru niye yok? Bizleri niye unutuyorlar?

  1. i dedi ki:

   sen nerelisin

 4. zeycan dedi ki:

  harika çok teşekkürler 2017 olsada işime yaradı

 5. Derya Nur dedi ki:

  çok teşekkürler işim az olsa da kolaylaştı

 6. Derya Nur dedi ki:

  çok teşekkürler işim az da olsa kolaylaştı

 7. ceyda dedi ki:

  teşekkürler

 8. ahmet dedi ki:

  Çok sağolun