logo
logo
logo
logo

2017 LYS maratonu tamamlandı

18.06.2017
A+
A-
2017 LYS maratonu tamamlandı

LYS’nin son oturumu Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) bitti. Böylece Üniversite sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) maratonu son oturum Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) ile tamamlanmış oldu. Saat 10.00’da başlayan sınav 120 dakika sürdü. LYS-3’te, Türk Dili ve Edebiyatı Testi ile Coğrafya-1 Testi yer aldı. Türk Dili ve Edebiyatı Testi’nde 56 soru soruldu ve 85 dakika cevaplama süresi verildi. Coğrafya-1 Testi’nde ise 24 soru yer aldı ve adaylara 35 dakika tanındı.

EDEBİYATTA 2 COĞRAFYADA 1 AÇIK UÇLU SORU

LYS-3’te de adayların karşısına kısa cevaplı açık uçlu sorular çıktı. Bu sorular Türk Dili ve Edebiyatı Testi’nde 2, Coğrafya-1 Testinde ise 1 soru olarak yer aldı. Cevap kağıdının değerlendirilmesinde kodlanan bilgiler optik okuyucu tarafından okunacak. Ancak doğru yazılmasına rağmen, yanlış ya da eksik kodlanan cevap değerlendirmeye alınmayacak, yani yanlış kabul edilecek.

2017 LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2017 LYS sonuçları 11 Temmuz’da açıklanacak. Bu sonuçlarla birlikte LYS’nin yanı sıra YGS’nin de okul puanlarının da eklenerek hesaplandığı yerleştirme puanları ile başarı sıraları da açıklanmış olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Sayfa Yükleniyor

yükleniyor