logo
logo
logo
logo

Ekonomi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

09.02.2016
A+
A-
Ekonomi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Değişen ve küreselleşen dünyadaki rekabetle başa çıkabilecek bilgili ve yenilikçi ekonomi politikası ve yönetim bilimi uzmanları yetiştirmek üzere eğitim yapan bölümlerdir.
Mezunlar, ulusal ve uluslararası şirketlerde, bankacılık ve finans sektöründe, Hazine, Rekabet Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu ve Merkez Bankası gibi kamu kuruluşlarında ve sivil toplum kuruluşlarında yönetici, araştırmacı veya danışman olarak görev alabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:Hızla değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurabilmek, ekonomik ve toplumsal sistemler açısından karşı- laşılan problemleri çözebilmek için, bu alanlarda uzmanlaşmış, nitelikli insan gücüne gelecekte de gereksinim duyulacaktır.


Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:
-Sayısal düşünme yeteneğine sahip olması
-Ekonomi ve Sosyal Bilimlere ilgi duyması
-Araştırma ve inceleme merakına sahip olması
-İleri görüşlü olması, doğru kararlar alabilmesi
-Yaratıcı ve girişken olması, yeniliklere açık olması
-Sorumluluk duygusuna sahip olması
-İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
-Organizasyon yeteneğine sahip olması gerekir.

Ekonomi Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Ekonomi bölümü hangi üniversitelerde var,Ekonomi bölümü iş olanakları,Ekonomi bölümü taban puanları,Ekonomi bölümü olan üniversiteler,Ekonomi bölümü atamaları,Ekonomi bölümü dersleri,Ekonomi bölümü taban puanları,Ekonomi bölümü kaç yıllık,Ekonomi maaşları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

error: Content is protected !!