logo
logo
logo
logo

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

08.02.2016
A+
A-
Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Programın  Amacı ;Biyoloji Öğretmenliği programının amacı, ortaöğretim okullarında biyoloji konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.

Programda  Okutulan  Belli  Başlı Dersler

Biyoloji Öğretmenliği programında ilk yıl öğrencilere Genel Biyoloji, Kimya, Fizik, Biyometri ve Jeoloji konularında dersler verilir. Daha sonraki yıllarda Botanik ve Zooloji, Hücre Biyolojisi,Genetik, Fizyoloji, Anatomi, Ekoloji gibi alan dersleri okutulur. Ayrıca program boyunca, Eğitim Psikolojisi, Genel Öğretim Metotları,Özel Öğretim Metotları, Ölçme-Değerlendirme ve Rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir .
 
Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler; Biyoloji Öğretmenliği programını bitirenlere "Biyoloji Öğretmeni" unvanı verilir . Biyoloji öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansı­tılmasına çalışır .


logo

Çalışma Alanları

Biyoloji öğretmenleri resmi ve özel liselerde, meslek lisele­ rinde ve dershanelerde öğretmen olarak çalışma olanağına sahiptirler .

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Biyoloji Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var,Biyoloji Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü taban puanları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Biyoloji Öğretmenliği bölümü atamaları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü dersleri,Biyoloji Öğretmenliği bölümü taban puanları,Biyoloji Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Biyoloji Öğretmenliği maaşları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN