Bitki Koruma Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Bitki Koruma Bölümü Nedir Hakkında Bilgi
Bitki Koruma Bölümü Nedir Hakkında Bilgi yazının devamı için aşağıda bulunan içeriği okuyunuz

Bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Bitki koruma bölümü, çağdaş ve kaliteli eğitim ile birlikte, sürekli gelişen, öncelikle bölgesel ve ulusal boyutta bitki koruma sorunlarının çözümüne katkı sağlayan, bu arada uluslararası düzeyde bilgi üretebilen uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölümün Anabilim Dalları Entomoloji ve Fitopatoloji olup, Entomoloji bilim dalı bitki zararlısı böceklerin, nematotların ve akarların teşhisi, biyolojileri ve bunlarla en uygun mücadele olanaklarını araştırırken, Fitopatoloji bilim dalı ise bitkilerde hastalık oluşturan biyotik (funguslar, viral etmenler, bakteriler vb.) ve abiyotik faktörler ile bunlarla savaşım olanakları üzerinde durmaktadır.

Çalışma Alanları:Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Çevre Bakanlığına bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kuruluşlarında çalışabilirler. Kendi iş yerlerini kurabilirler. Bu alanda yetişmiş uzmanlara duyulan ihtiyaç gittikçe artmaktadır


Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

-Fen bilimlerine özellikle biyoloji ve kimya alanına ilgili ve bu alanda başarılı olması
-Araştırmacı olması
-Açık havada çalışmaktan hoşlanması
-Hayvan ve bitki yetiştirmeye meraklı olması

Bitki Koruma Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Bitki Koruma bölümü hangi üniversitelerde var,Bitki Koruma bölümü iş olanakları,Bitki Koruma bölümü taban puanları,Bitki Koruma bölümü olan üniversiteler,Bitki Koruma bölümü atamaları,Bitki Koruma bölümü dersleri,Bitki Koruma bölümü taban puanları,Bitki Koruma bölümü kaç yıllık,Bitki Koruma maaşları

-

Önemli yazıları ilk siz okumanız için
HEMEN ABONE OL

Önemli yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

BASARİSİRALAMALARİ HAKKINDA

Basarisiralamalari.com internette insanlar için gerekli olan bilgileri toparlayarak ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir eğitim sitedir.