logo

logo

2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 08 Nisan 2013 913 Yorum
2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2013 2014,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2013 2014,pybs bursları ne zaman verilecek 2014,pybs burs ücretleri 2014,pybs burs ücretleri 2013,yeni pybs burs ücretleri 2013 2014,dpy bursları ne zaman yatacak 2013, dpy bursları ne zaman yatacak 2014

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

Meb den açıklama :2014/1. Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri İlgili Birimlere Gönderilmiştir.

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 438,89 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 08 Nisan 2013 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 913 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

913 Yorum Yapılmış.

 1. Cemal diyor ki:

  Arkadaşlar Bursluluğu Bu Sene Kazandım.9.sınıftayım ne zaman alabilirim ve nerden alabilirim.

  birde burs sorgulama çalışıyor mu denermisiniz

  • SMİLER diyor ki:

   yeni kazandıysan seninki geç yatar mesela ben ilk kazandığımda ağustosta açıklandı ilk paramı aralıkta aldım , sen de kasım gibi alırsın .

   • Samet diyor ki:

    Cemal bende 9. sınıfım ve bu sene kazandım bizede öyle dediler ama tek burs alıcaksın eylülünkini değil :(

  • Cemal diyor ki:

   Milletin bursları yatmış ama benimki hala yatmadı bu sene kazandıgım için.

 2. sevgi aydoğan diyor ki:

  ben okul müdürü ile görüştüm yeni gelmiş burslar kasım 1.2 gibi alırsınız dedi

 3. Zafer diyor ki:

  Meb i aradım Kasımın ilk haftası yatırılması planlanıyor dediler biz 2hafta daha alamayız parayı

 4. selena diyor ki:

  ya arkadaşlar ben izmirdenim.allah rızası için yatırsınlar şu bursları kaç ay oldu….

 5. Yusuf diyor ki:

  Bursu yatanlar var mı ? varsa hangi şehirdeler?

 6. hasret diyor ki:

  bu ne abi eylül bursu ekimın 26 sı olmuş daha yatmamış bu devlet bizi hiç düşünmüyo ya :@

 7. Ömer diyor ki:

  Arkadaşlar ben dün saat 18.30 gibi 411 lira çektim.

 8. Tuğba diyor ki:

  Arkadaşlar bende bekliyorum uzun zamandır gerçekten gecikti 10.sınıftayım Trabzon’dan Kasım’da yatacak diyor herkes inşallah yatar yeni dönem başladı diye 1ay gecikmesine hiç gerek yoktu yani.

 9. büşra diyor ki:

  kırşehirde bursu alan var mı ? 27 oldu hala yok .s

 10. SMİLER diyor ki:

  arkadaşlar ben 8. sınıfa gidiyorum 3 senedir parayı çekiyorum çok sıkıldım artık 3 ay diyorlar iki seferdir 4 ayda bir çekiyorum . sinir oldum . para yatırıldımı onu da bilmiyorum zaten . rizedeyim . okulda zaten görevlerini iyi yapmıyolar diğer okullardan 1 ay sonra yatırıyolar en son ağustosun başında almıştım 4 ay oldu hala bekliyorum .

 11. FIRAt diyor ki:

  Arkadaşlar 780 tl çektim GEÇ OLDU AMA İLAÇ GİBİ GELDİ


Copyright © 2013- 2014 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.
Hd tv izle - Canli Mobese izle - E Randevu Alma - E Tv Canli izle - E Live Camera - e-Hd tv izle - e-Hastanem - E Sinavlar - Mobese Canlı İzle
Yukarı