logo
logo

2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?
| 08 Nisan 2013 933 Yorum
2013 2014 PYBS-DPY Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek?

Pybs bursları ne zaman verilecek 2013 2014,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2013 2014,pybs bursları ne zaman verilecek 2014,pybs burs ücretleri 2014,pybs burs ücretleri 2013,yeni pybs burs ücretleri 2013 2014,dpy bursları ne zaman yatacak 2013, dpy bursları ne zaman yatacak 2014

PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

Meb den açıklama :2014/1. Üç Aylık Yurtiçi Burs Ücretleri İlgili Birimlere Gönderilmiştir.

PYBS bursları 3 ayda 1 olmak üzere yatırılmaktadır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 3 ayda bir yatırılmak koşuluyla 438,89 TL'dir. Yeni eğitim öğretim döneminde burslara zam gelmesi beklendiğinden bu rakamda değişim olacağını bilmenizi isteriz.

Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri genelde ekim-ocak-nisan-temmuz aylarında ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

PYBS sınavını kazansıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının başlarında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

Burs alacak öğrenciler genellikle Devlet parasız yatılı burs parası yatırma zamanlarını merak etmektedirler. Devlet burs paraları, genellikle Aralık-Mart-Haziran ve Eylül ayları sonlarında yatar. Devlet parasız yatılı burs paraları 3 ayda bir ödenmektedir

-


Bilgiler
Bu yazı 08 Nisan 2013 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 933 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

933 Yorum Yapılmış.

 1. Seka diyor ki:

  Arkadaşlar bakanlıktan ödeme emri çıkmış durumda ayın 11 itibarı ile araya bayram girdi. bu hafta içi hatta bugunden parlar yatar gıdıp kontrol ediniz.

 2. seçil diyor ki:

  hayır yine yatmamış

  • Seka diyor ki:

   bugun yarın yatar mebten ödeme emrını gordum yayınlamış hemde ayın 11 rınde cumaya kadar almayan kalmaz parasını 414 lıra

 3. antalya diyor ki:

  Antalyadan ceken olursa yorum yapabilir mi tesekkurler ben simdi bakmaya gidicem

 4. irem diyor ki:

  seka emin misin ya yatacak mı :D çok lazım da bu bikaç gün içinde gerekli

 5. ilayda diyor ki:

  arkadaslar daha yatmamin istanbula okul idaresi yatar yatar diyor aranizda alan varmi

  • mehmet diyor ki:

   gencler benim kizim burs aliyor 2 yildir 1 saat once mal mudurlugunu aradim beni ogretmen sandi hocam listeyi sakin bu hafta yollama maaslarinizi hazirliyoz daha dedi bence bu hafta umitlenmeyin izmir buca icin.

 6. canan çalış diyor ki:

  neden yatmıyo artık herhalde Ocakta felan yatar yeter artık yatırsınlar.belki çalışkan ve durumu olmayan öğrenciler vardır.

 7. BİR DOST diyor ki:

  BURSLULUK PARALARI YATMIŞ

 8. izmir diyor ki:

  izmirden çeken var mı arkadaşlar ?

 9. Cemal diyor ki:

  Halen yatmamış ne zaman yatar acaba ?

 10. Berkay diyor ki:

  Ben baktım saat 2 de yatmamıstı

 11. Samet diyor ki:

  Arkadaşlar ben bu sene kazandım bursluluğu eskiden kazananlar gibi aynı anda mı alıcam Eylül bursunu bi cevap verseniz mutlu olucam :)


Copyright © 2013- 2014 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.
Hd tv izle - Canli Mobese izle - E Randevu Alma - E Tv Canli izle - E Live Camera - e-Hd tv izle - e-Hastanem - E Sinavlar - Mobese Canlı İzle
Yukarı