Reklam
Reklam
reklam reklam

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hakkında BilgiZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Zonguldak

Kuruluş Yılı :1992

Rektör: Mustafa Çufalı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Türkiye’nin Zonguldak ilinde 14 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuvarı ve 33 araştırma merkezinden oluşan devlet üniversitesidir.

Bülent Ecevit Üniversitesi kurulduğu dönemden Nisan 2012’ye dek Zonguldak Karaelmas Üniversitesi adını taşımıştır. Ancak 11 Nisan 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlan “İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’nda yapılan değişiklikle”, “Zonguldak Karaelmas Üniversitesi”nin adı “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

Fakülteler
∼Fen-Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi
∼İletişim Fakültesi
∼Eczacılık Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼Denizcilik Fakültesi
∼Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
∼Ereğli Eğitim Fakültesi
∼Ereğli Turizm Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Ereğli Eğitim Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu
∼Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
∼Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu

Devlet Konservatuvarı
∼Devlet Konservatuvarı

Meslek Yüksek Okulları
∼Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Alaplı Meslek Yüksekokulu
∼Zonguldak Meslek Yüksekokulu
∼Çaycuma Meslek Yüksekokulu
∼Devrek Meslek Yüksekokulu
∼Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu
∼Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu
∼Çaycuma Gıda Ve Tarım Meslek Yüksekokulu
∼Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Burs İmkanları

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu’nun vermiş olduğu burs ve kredilerin yanında vakıf, dernek, özel sektör ve diğer kurumlardan da burs alabilir. Öğrenciler yeni eğitim öğretim yılı başladıktan sonra Bülent Ecevit Üniversitesi’nin internet sitesindeki duyuruları takip ederek burslardan haberdar olabilir. Ayrıca üniversitenin vereceği burslara fakültenin öğrenci işleri panolarından veya burs ofislerinden takip edebilirler.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Yurt İmkanları

Öğrencilerin barınmaları konusunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Merkez Kampüste eğitim gören öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt binalarında diğer birimlerde ise ilgili kampüslerde bulunan öğrenci yurtlarında barındırılmaktadır.

Zonguldak Yurt Müdürlüğü toplam 2522 öğrenciye barınma imkânı sağlamaktadır. Yurtlarda sıcak su, kahvaltı ve aperatif beslenme imkânları bulunmakta olup, çalışma salonları olması nedeniyle de öğrenciler rahat bir ortamda ders çalışabilmektedir. Üniversitemiz merkez kampüsü ile dış kampüslerimizde öğrencilerimize yemek verilebilecek kapasitede mutfak ve yemekhane tesisleri bulunmaktadır. Öğrenciye besin değerine göre 4 çeşit öğlen yemeği verilmekte, öğrencilerin ucuz, dengeli ve sağlıklı beslenebilmeleri amacıyla çıkarılan yemekler kalori hesabına dayandırılmaktadır.

Ayrıca öğrencilerin ders dışı zamanlarında dinlenebilmeler için kantin işletmelerine de önem verilmiştir. Halen üniversite merkez kampüsüyle diğer kampüslerde saat 08.30-23.00 arasında açık tutulan kantinlerde hizmet verilmektedir. Kantinlerimiz merkez kampüs Fen-Edebiyat Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi binalarında dış kampüslerimizde fakülte ve yüksekokulların binalarında bulunmaktadır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Havuz
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Tenis Kortu
–>Üniversite İçi Ulaşım
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Güvenlik
–>Kafeterya
–>Engelsiz Kampüs
–>Konukevi
–>Bisikletli Kampüs

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Konumu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Adresi; İncivez, Üniversite Cd., 67100 Zonguldak Merkez/Zonguldak

∼Merkeze 7 km (Araçla yaklaşık 11dk)
∼Zonguldak Havaalanına: 19  km (Araçla 29 dk)
∼Zonguldak Otogarına yaklaşık 5 km (Araçla 10dk)

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:0 372 291 11 00
Fax:0 372 257 21 40   0 372 257 50 78
Web:https://w3.beun.edu.tr/
E-posta:info beun.edu.tr
Adres: İncivez, Üniversite Cd., 67100 Zonguldak Merkez/Zonguldak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020 TYT'e Kalan Süre
Gün
Saat
Dakika
Saniye
II. Dünya Savaşı Konu Anlatımı - MEB’den YKS için çevrimiçi deneme sınavı - İki Savaş Arası Dönemde Türkiye ve Dünya Konu Anlatımı - 2020 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2020 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) - Cumhuriyet Dönemi İlke ve İnkılapları Konu Anlatımı - Kurtuluş Savaşında Cepheler ve Antlaşmalar Konu Anlatımı - Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Konu Anlatımı - Osmanlı Devleti’nde Demokratikleşme Hareketleri Konu Anlatımı - Devrimler Çağı Konu Anlatımı - Osmanlı Merkez Teşkilatlanması Konu Anlatımı - Osmanlı Devleti Yükselme Dönemi Konu Anlatımı - Beylikten Devlete Konu Anlatımı - Türklerin İslamiyeti Kabulü ve İlk Türk – İslam Devletleri Konu Anlatımı - İslam Medeniyetinin Doğuşu Konu Anlatımı - 2020 DGS Ne Zaman | DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 2 Yıllık Sağlık Bölümleri Taban Puanları Başarı Sıralamaları - 2020 KPSS Ne Zaman | KPSS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - Otel Yöneticiliği Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Bilgisayar Mühendisliği 2018 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sosyoloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Gemi ve Yat Tasarımı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Çerkez Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Kamu Yönetimi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Tütün Eksperliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Hititoloji 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Siyaset Bilimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Deri Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam