Reklam
Reklam
reklam reklam

Yozgat Bozok Üniversitesi Hakkında BilgiYozgat Bozok Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Yozgat Bozok Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Yozgat Bozok Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Yozgat

Kuruluş Yılı :2006

Rektör: Prof. Dr. Salih Karacabey

Yozgat Bozok Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Yozgat’ta kurulmuş devlet üniversitesidir. Üniversite, Erciyes Üniversitesi’nin Yozgat çevresindeki yerleşkesinin ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir.

Bozok Üniversitesi’nin merkez kampusü Atatürk Yolu 7. Km’de bulunan Erdoğan Akdağ kampusüdür. Merkez Kampus içerisinde yedi fakülte binası, bir enstitüler binası, bir laboratuvar binası, bir misafirhane, iki spor salonu, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir erkek yurdu ve 1000 kişilik bir karma yurt bulunmaktadır.

Erdoğan Akdağ kampusü dışında şehir merkezinde faaliyet gösteren birimleri; Rektörlük, personel, öğrenci işleri, sağlık kültür gibi birimlerin bulunduğu Rektörlük İdari Birimler Binası, Rektörlük Protokol Binası, Esentepe Mevkiinde bulunan kampus alanında Meslek Yüksekokulu ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir kız yurdu, Hastane Caddesinde bulunan Sağlık Yüksekokulu hizmet vermektedirler.

Fakülteleri
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen-Edebiyat Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
∼İlahiyat Fakültesi
∼İletişim Fakültesi
∼Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi
∼Turizm Fakültesi

Enstitüleri
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokulu
∼Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Sağlık Yüksek Okulu
∼Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu
∼Hayvansal Üretim Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları
∼Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu
∼Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu
∼Sorgun Meslek Yüksekokulu

Yozgat Bozok Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Yozgat Bozok Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Yozgat Bozok Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Yozgat Bozok Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Yozgat Bozok Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yozgat Bozok Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yozgat Bozok Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Yozgat Bozok Üniversitesi Burs İmkanları

-Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs, öğrenim kredisi ve kyk yurt bursu alabilirsiniz.

-Öğrencilere Burs Veren Sivil Toplum Kuruluşları

Yozgat Bozok Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversitede öğrenim gören öğrencilere Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı ve Esentepe mevkiinde bulunan dört bloktan oluşan 882 öğrenci kapasiteli bir kız yurdu ile Erdoğan Akdağ Kampüsü’nde bulunan 544 öğrenci kapasiteli erkek yurdu ve yeni yapılan 1000 yatak kapasiteli yurt binaları ile hizmet verilmektedir. Yurtlar kaloriferli ve banyolu olup binalarda sosyal ihtiyaçları giderecek imkanlar bulunmaktadır. Bunların dışında öğrenciler, özel yurtlarda kalabilmekte ve şehir merkezinde ev kiralayabilmektedirler.

Yozgat Bozok Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Tenis Kortu
–>Üniversite İçi Ulaşım
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Güvenlik
–>Kafeterya
–>Engelsiz Kampüs
–>Konukevi

Yozgat Bozok Üniversitesi Konumu

Yozgat Bozok Üniversitesi Adresi; Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66100 Yozgat

∼Merkeze 11 km (Araçla yaklaşık 13dk)
∼Yozgat Otogarına yaklaşık 12 km (Araçla 12 dk)

 Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 0(354)217 89 91
Fax:0(354) 212 11 93
Web:http://www.bozok.edu.tr/
E-posta:gene.sekreterlik@bozok.edu.tr
Adres:Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66100 Yozgat

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020 TYT'e Kalan Süre
Gün
Saat
Dakika
Saniye
II. Dünya Savaşı Konu Anlatımı - MEB’den YKS için çevrimiçi deneme sınavı - İki Savaş Arası Dönemde Türkiye ve Dünya Konu Anlatımı - 2020 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2020 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) - Cumhuriyet Dönemi İlke ve İnkılapları Konu Anlatımı - Kurtuluş Savaşında Cepheler ve Antlaşmalar Konu Anlatımı - Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Konu Anlatımı - Osmanlı Devleti’nde Demokratikleşme Hareketleri Konu Anlatımı - Devrimler Çağı Konu Anlatımı - Osmanlı Merkez Teşkilatlanması Konu Anlatımı - Osmanlı Devleti Yükselme Dönemi Konu Anlatımı - Beylikten Devlete Konu Anlatımı - Türklerin İslamiyeti Kabulü ve İlk Türk – İslam Devletleri Konu Anlatımı - İslam Medeniyetinin Doğuşu Konu Anlatımı - 2020 DGS Ne Zaman | DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 2 Yıllık Sağlık Bölümleri Taban Puanları Başarı Sıralamaları - 2020 KPSS Ne Zaman | KPSS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İslam Ekonomisi ve Finans 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Bankacılık ve Finansman Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Endüstriyel Tasarım 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İşletme Ekonomi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Tarih Öncesi Arkeolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Nanoteknoloji Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Hungaroloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Kore Dili ve Edebiyatı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam