Yönetim Kurulu Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Yönetim Kurulu Nedir? Yönetim Kurulu Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Yönetim Kurulu nedir, Yönetim Kurulu nasıl yazılır tdk, Yönetim Kurulu anlamı tdk, Yönetim Kurulu ne demek, Yönetim Kurulu ne anlama gelir, Yönetim Kurulu anlamı nedir, Yönetim Kurulu Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Yönetim Kurulu – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Yönetim Kurulu  kelimesinin anlamı:

Yönetim Kurulu Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Yönetim Kurulu:
Başta yönetmen, yönetmen başyardımcısı ve öteki yardımcılar olmak üzere bir eğitim kurumunun yönetim sorumluluğunu taşıyan kimselerden oluşan kurul.

Türk Dil Kurumu’na göre Yönetim Kurulu  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
yönetim kurulu
Türkçe: idare heyeti, İngilizce: governing council, Fransızca: conseil d’administration
Başta yönetmen, yönetmen başyardımcısı ve öteki yardımcılar olmak üzere bir eğitim kurumunun yönetim sorumluluğunu taşıyan kimselerden oluşan kurul.

Türe Terimleri –
Yönetim kurulu
Türkçe: İdare meclisi, Fransızca: Conseil administratif

Tecim, Maliye, Sayışmanlık ve Güvence Terimleri Sözlüğü – 1972
yönetim kurulu
Türkçe: idare meclisi, İngilizce: board of directors, Fransızca: conseil d’administration
1. Yaygın ortaklıklarla kooperatiflerde paydaşlarca ortaklığın yönetim işlerinde görevlendirilen üyeler kurulu. 2. Bir ortaklık ya da işletmenin yönetim işlerini uygulama amacıyla atanan ya da seçilen belirli kişilerden kurulu topluluk.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı -
reklam