reklam
reklam
logo
logo
logo

2018 YKS Zor Mu Olacak Yoksa Kolay Mı ?

16.12.2017
A+
A-
2018 YKS Zor Mu Olacak Yoksa Kolay Mı ?

Sınav sistemi değişti öğrenciler merakla YKS’ nin zor mu yoksa kolay mı olacak sorusuna cevap aramaktadır. Sevgili öğrenciler bizlerde sizler için bu sorunun cevabını araştırdık.

2018 YKS sınavlarının sorularının zor mu kolay mı olacağı merak edilmekte. ÖSYM başkanının da belirttiği gibi TYT ve YKS sorularının zorluk dereceleri her yıl dengeli bir biçimde hazırlanmaktadır. Yani 2018 YKS sınavları, 2017 LYS′den daha kolay olmayacağı gibi, zor da olmayacaktır. Bu konu biraz öğrencinin çalışma kapsamı ve verimliliğine göre değişmektedir.

Her ne kadar sınav zor olsa da bu üniversite taban puanlarını etkileyeceğinden puanlar genel olarak düşecektir.

2018 YKS’de zorluk – kolaylık:

Normal zorlukta sorular en geniş soru tipidir. Kolay ve zor sorular bunların ardından gelir, çok kolay ve çok zor sorular ise en küçük dilimdir.


Genel olarak baktığımızda zorluk olarak adlandırılan şeyin aslında öğrencinin sınava hazırlık döneminde ağırlığını verdiği konuların eksik veya yanlış yönlendirilmiş olması veya konuyu tam olarak özümsememiş oluşudur.

2018 YKS’deki sorular daha çok eleyici olabilir, bu bir bakıma TYT’den beklediğini alamayanlar için iyi bir haber nitekim YKS’de daha başarılı olarak istedikleri başarı sırasına ulaşabilirler.

Aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

2018 TYT Nasıl Olacak Zor Mu Kolay Mı

Başvuruların 1-21 Mart’ta, geç başvuruların ise 4 Nisan’da yapılacağı TYT ve YKS’nin sonuçları 31 Temmuz’da açıklanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.