Reklam
Reklam

2018 YKS Zor Mu Olacak Yoksa Kolay Mı ?

Sınav sistemi değişti öğrenciler merakla YKS’ nin zor mu yoksa kolay mı olacak sorusuna cevap aramaktadır. Sevgili öğrenciler bizlerde sizler için bu sorunun cevabını araştırdık.

2018 YKS sınavlarının sorularının zor mu kolay mı olacağı merak edilmekte. ÖSYM başkanının da belirttiği gibi TYT ve YKS sorularının zorluk dereceleri her yıl dengeli bir biçimde hazırlanmaktadır. Yani 2018 YKS sınavları, 2017 LYS′den daha kolay olmayacağı gibi, zor da olmayacaktır. Bu konu biraz öğrencinin çalışma kapsamı ve verimliliğine göre değişmektedir.

Her ne kadar sınav zor olsa da bu üniversite taban puanlarını etkileyeceğinden puanlar genel olarak düşecektir.

2018 YKS’de zorluk – kolaylık:

Normal zorlukta sorular en geniş soru tipidir. Kolay ve zor sorular bunların ardından gelir, çok kolay ve çok zor sorular ise en küçük dilimdir.

Genel olarak baktığımızda zorluk olarak adlandırılan şeyin aslında öğrencinin sınava hazırlık döneminde ağırlığını verdiği konuların eksik veya yanlış yönlendirilmiş olması veya konuyu tam olarak özümsememiş oluşudur.

2018 YKS’deki sorular daha çok eleyici olabilir, bu bir bakıma TYT’den beklediğini alamayanlar için iyi bir haber nitekim YKS’de daha başarılı olarak istedikleri başarı sırasına ulaşabilirler.

Aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

2018 TYT Nasıl Olacak Zor Mu Kolay Mı

Başvuruların 1-21 Mart’ta, geç başvuruların ise 4 Nisan’da yapılacağı TYT ve YKS’nin sonuçları 31 Temmuz’da açıklanacak.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
7. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Şiir Bilgisi Konu Anlatımı - 7. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Anlatım Bozuklukları Konu Anlatımı - 2021 YKS (TYT-AYT) Sıkça Sorulan Sorular ÖSYM - 7. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Söz Öbekleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Parçada Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Zarflar Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlelere Hakim olan Duygular Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlede Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Ek Fiil Konu Anlatımı - 7. Sınıf Fiilde Yapı Konu Anlatımı - 2021 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımları-En Güncel -