Reklam
Reklam

YKS-AYT KİMYA SORULARIN DEĞERLENDİRMESİ

Sizlere bu yazımızda yıllara göre yks-ayt kimya soruların eğitimciler tarafından değerlendirmesini paylaşacağız.

2019 YKS-AYT KİMYA SORULARIN DEĞERLENDİRMESİ:

UĞUR OKULLARI

Kimya: Sorular LYS 2017’ye benzer. Müfredat ve kazanımlara uygun. Soru sayısının azalması nedeniyle bazı konulardan soru gelmedi. Çok çalışan öğrencilerin yapabilecekleri seçici, ayrıntılı, işlemli soruların yanı sıra; bilgi düzeyi düşük olan adayların da çözebileceği nitelikte olanlar da var.

NESİBE AYDIN OKULLARI

KİMYA: Sorular müfredata uygun ve daha çok 11 ile 12’nci sınıf konularından soru gelmiş. Öğrencilerimizden aldığımız bilgilere göre, 2017 üniversite sınavındaki kimya sorularına göre biraz daha zor ve belirleyici olduğu söylenebilir.

DOĞA OKULLARI

Kimya: Kimya’da sorular 11 ve 12’nci sınıf müfredatından geldi. Her üniteden soru geldi. 13 sorunun 6’sı 12’nci sınıf; 7’si ise 11’inci sınıftan. Soruların zorluk düzeyi geçen seneyle kıyasla daha kolay. Müfredat dışı veya çok zor sorular yer almadı.

2018 YKS-AYT KİMYA SORULARIN DEĞERLENDİRMESİ:

UĞUR OKULLARI

Kimya: 2018 AYT, geçen yıl yapılan LYS’ye benzer bir şekilde gerçekleşti. Öğrenciler; sınavın müfredata uygun kazanımları ölçtüğünü, beklenen temel bilgileri sorguladığını, olması gerektiği düzeyde, soru ifadelerinin net ve anlaşılır olduğunu belirttiler. Soru sayısının azalması nedeniyle doğal olarak bazı bölümlerden soru sorulmadığını görmekteyiz. Ancak soruların belli periyotlarda işlenen konuları içermesi sınavın güvenilirliğini artırmış. Sorular beklenildiği gibi 11 ve 12. sınıf müfredatını içeriyor. Çok iyi çalışan öğrencilerin yapabilecekleri seçici, ayrıntılı, işlemli sorular yanında, bilgi düzeyi düşük olan öğrencilerin de yapabilecekleri sorulara yer verildiğini anlıyoruz. İyi bir eğitim alan, doğru kaynakları kullanan, bilgi boşluğu olmayan öğrencilerin başarılı olduklarını düşünüyorum.

FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI

KİMYA: 2018 AYT Kimya soruları, müfredat dahilinde ve çalışan öğrencilerin kolaylıkla yapabileceği niteliktedir. Öğrencilerden aldığımız bilgiler; Organik Kimya sorularının biraz uzun olduğu, Anorganik Kimya sorularının biraz işlem ağırlıklı olduğu yönündedir.

DOĞA OKULLARI

Kimya: Öğrencilerimizden gelen bilgilere göre kimya soruları beklenildiği gibi 11. ve 12. sınıf müfredatından gelmiştir. Soru sorulmayan ünite bulunmamaktadır. Soru dağılımında 13 sorunun 6’sı 12. sınıf müfredatına ayrılırken, 11. sınıf müfredatından 7 soruya yer verilmiştir. Soruların zorluk düzeyi geçen seneyle kıyasla daha kolaydır. Müfredat dışı veya çok zor denilebilecek sorulara yer verilmemiştir.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
7. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Şiir Bilgisi Konu Anlatımı - 7. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Anlatım Bozuklukları Konu Anlatımı - 2021 YKS (TYT-AYT) Sıkça Sorulan Sorular ÖSYM - 7. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Söz Öbekleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Parçada Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Zarflar Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlelere Hakim olan Duygular Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlede Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Ek Fiil Konu Anlatımı - 7. Sınıf Fiilde Yapı Konu Anlatımı - 2021 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımları-En Güncel -
reklam