Yerel Yönetimler Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Yerel Yönetimler Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Yerel Yönetimler bölümü hangi üniversitelerde var, Yerel Yönetimler bölümü iş olanakları,Yerel Yönetimler bölümü taban puanları,Yerel Yönetimler bölümü olan üniversiteler,Yerel Yönetimler bölümü atamaları,Yerel Yönetimler bölümü dersleri,Yerel Yönetimler bölümü taban puanları,Yerel Yönetimler bölümü kaç yıllık,Yerel Yönetimler maaşları

Yerel Yönetimler Bölümü Nedir?

Devlet içerisinde yer alan en düşük yönetim kademelerinde yönetim biçimini konu edinen ve yerel yönetimlerde donanımlı eleman yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. Yerel yönetimler bölümü 4 yıllık lisans süresi olan bir bölümdür.

Yerel Yönetimler Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Yerel Yönetimler bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Yerel Yönetimler Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bölümünü tercih edecek aday öğrenciler;

– Hukukun Temel Kavramları,
– Anayasa Hukuku,
– Yönetim ve Organizasyon,
– İktisat,
– Kentsel ve Çevresel Koruma,
– Restorasyon ve Koruma İlkeleri,
– Türk Siyasal Tarihi,
– Kamu Maliyesi,
– Mahalli İdareler Maliyesi,
– Belediye, İmar ve Gayrimenkul Mevzuatı,
– Yerel Yönetimler,
– Şehircilik,
– Vergi Sistemi,
– Halkla İlişkiler,

gibi dersleri öğretim süreçleri boyunca başarı ile tamamlamak zorundalardır.

Yerel Yönetimler Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bölümün amacı mahalli idareler meslek elemanı, belediyeler ve özel idarelerin çeşitli bölümlerinde üst düzey yöneticilerin yardımcısı olarak çalışan kişileri eğitip yetiştirmektir.

Yerel Yönetimler Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Belediyeler ve belediyelere bağlı kuruluşlarda iş imkanı bulan bölüm mezunlar personel idaresi, halkla ilişkiler, kamu yönetimi gibi idari departmanlarda iş bulurlar. Bu departmanlarda yönetici yardımcısı olarak çalışan bölüm mezunlarının asıl görevi yöneticilerle etkili iletişim kurmak, yöneticilere veya kuruma gelen dilekçeleri değerlendirmek ve sonuçlandırmak olduğundan dolayı etkili iletişim kurabilen kişiler mezuniyet sonrasında daha rahat iş imkanı elde ederler. Kaynak: Yerel Yönetimler Bölümü ve İş İmkanları Nedir?

Yerel Yönetimler Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Yerel Yönetimler bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Yerel Yönetimler Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Yerel Yönetimler Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Yerel Yönetimler Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Yerel Yönetimler Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam