Yarı-yolda bırakmak Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı

Hangi Sözcük Nasıl Yazılır? Bitişik mi yazılır ayrı mı? Ne Nasıl Yazılır? TDK yazım bilgisi dahilinde hangi sözcük nasıl yazılır? Anlamı nedir?

Yarı yolda bırakmak nasıl yazılır tdk, Yarı yolda bırakmak anlamı tdk, Yarı yolda bırakmak nedir,

Sizlere bu yazımızda –Yarı yolda bırakmak– kelimesinin nasıl yazıldığı ve örnek cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

“Yarı yolda bırakmak mı?” yoksa “Yarıyolda bırakmak mı?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır.

Bu kelime genellikle Yarıyolda bırakmak şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Yarı yolda bırakmak şeklinde olmalıdır.

Yarıyolda bırakmak (Yanlış kullanım)

Yarı yolda bırakmak ✓ (Doğru kullanım)

Türk Dil Kurumu’na göre Yarı yolda bırakmak kelimesinin anlamı:

yapılan yardımı sonuna kadar sürdürmemek.

Cümle içinde örnek doğru kullanımı:

Seni yarı yolda bırakmak istemezdim ancak bu projeye devam edemeyeceğim.

Diğer Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam