Reklam
Reklam
reklam reklam

Ufuk Üniversitesi Hakkında BilgiUfuk Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Ufuk Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Ufuk Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

UFUK ÜNİVERSİTESİ

Ufuk Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İL : Ankara

Kuruluş Yılı :1999

Rektör: Prof. Dr. Tevfik Tezcaner

Ufuk Üniversitesi, Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından kurulan, Ankara’da, Konya-Eskişehir yolunda hastane binasının bulunduğu Balgat kampüsünde ve İncek’teki kampüsünde hizmet vermektedir. Tıp Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksek Okulları Balgat Kampüsü’nde, diğer bölümleri İncek Kampüsü’nde bulunmaktadır. Tıp Fakültesi için Balgat’ta 260 yataklı Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi hizmete girmiştir.İncek Dr. Rıdvan Ege Kampüsünün içinde Dr. Muhittin Ülker Kız Öğrenci Yurdu bulunmaktadır.

Fakülteler
∼Tıp Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yüksekokullar
∼Hemşirelik Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
∼Adalet Meslek Yüksek Okulu
∼Meslek Yüksek Okulu

Enstitüler
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Ufuk Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Ufuk Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Ufuk Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Ufuk Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Ufuk Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ufuk Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ufuk Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Ufuk Üniversitesi Burs İmkanları

-ÖSYS Bursu
-KYK Bursu

Ufuk Üniversitesi’nin Fakülteleri, Yüksekokulları, bölüm/programlarında eğitim-öğretim kalitesini yükseltmeyi özendirmek, başarılı öğrencileri ödüllendirmek, yükseköğretimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla burs vermektedir.

Öğrencilerin yararlandıkları Üniversite içinden ya da dışından sağlanan burslara ilişkin tüm kayıtlar Rektörlükçe tutulur. Rektörlük öğrenciye burs veren kurum ya da kişilerle iletişim kurar, başvuruları değerlendirir, burs alan öğrencilerin durumlarını izler.

Bir öğrenci ancak bir burs olanağından yararlanır. Birden fazla burstan yararlanma hakkını elde edenler en yüksek burs hakkından yararlanırlar. Üniversitenin burslarından yararlanacak öğrencilerin belirlenmesinde herhangi bir fakülte veya bölüm/programa öncelik verilemez.

Ayrıca Ufuk Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Ufuk Üniversitesi Yurt İmkanları

Yurt binaları Kız öğrenci yurdu 143, Erkek öğrenci yurdu 106 olmak üzere toplam 249 yatak kapasitesine sahiptir. Yurt odaları tek kişilik ve çift kişilik odalar olarak düzenlenmiştir. Odaların tamamında banyo, lavabo ve tuvalet, bazalı yatak, giysi dolabı, kitaplık, çalışma masası, mini buzdolabı, bürosit, dinlenme koltuğu, kanepe ve tek kişilik odalarda televizyon bulunmaktadır.

Ufuk Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Üniversite İçi Ulaşım
–>Sağlık Merkezi
–>Otopark
–>Kafeterya

Ufuk Üniversitesi Konumu

Ufuk Üniversitesi ;Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:86-88 Balgat – Ankara – TÜRKİYE

∼Merkeze(kızılay) 23 km (Araçla yaklaşık 25 dk)
∼Ankara Esenboğa Havaalanına: 45  km (Araçla 31 dk)
∼Ankara Otogarına yaklaşık 1 km (Araçla 3 dk)

 Ufuk Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:+90 312 204 40 00
Fax:+ 90 312 204 40 88
Web:https://www.ufuk.edu.tr/
E-posta:
Adres:Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:86-88 Balgat – Ankara – TÜRKİYE

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020 TYT'e Kalan Süre
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Yumuşama Dönemi ve Sonrası Konu Anlatımı - LGS SINAVINA İLİŞKİN SORULAR VE CEVAPLAR - Soğuk Savaş Dönemi Konu Anlatımı - II. Dünya Savaşı Konu Anlatımı - MEB’den YKS için çevrimiçi deneme sınavı - İki Savaş Arası Dönemde Türkiye ve Dünya Konu Anlatımı - 2020 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2020 DGS Konuları ve Soru Dağılımı Yeni Müfredat (ÖSYM) - Cumhuriyet Dönemi İlke ve İnkılapları Konu Anlatımı - Kurtuluş Savaşında Cepheler ve Antlaşmalar Konu Anlatımı - Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Konu Anlatımı - Osmanlı Devleti’nde Demokratikleşme Hareketleri Konu Anlatımı - Devrimler Çağı Konu Anlatımı - Osmanlı Merkez Teşkilatlanması Konu Anlatımı - Osmanlı Devleti Yükselme Dönemi Konu Anlatımı - Beylikten Devlete Konu Anlatımı - Türklerin İslamiyeti Kabulü ve İlk Türk – İslam Devletleri Konu Anlatımı - İslam Medeniyetinin Doğuşu Konu Anlatımı - 2020 DGS Ne Zaman | DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2020 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - Cevher Hazırlama Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Tekstil Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Arnavut Dili ve Edebiyatı Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Dilbilimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2015 2016 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Mimarlık Taban Puanları 2019 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Kazak Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) -

reklam