Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü hangi üniversitelerde var, Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü iş olanakları,Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü taban puanları,Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü olan üniversiteler,Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü atamaları,Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü dersleri,Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü taban puanları,Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü kaç yıllık,Uçak Gövde ve Motor Bakımı maaşları

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Nedir?

Uçak Gövde Motor Bakımı, havacılık sektöründe çok hayati bir önem taşımaktadır. Bu sorumluluğu yerine getirebilecek donanıma ve yetkinliğe sahip bireylerin yetiştirilmesi ise üniversitelerin Uçak Gövde Motor bölümü vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ilgili sektöre gerekli olan nitelikte elemanlar en iyi şekilde sağlanabilir olmaktadır.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler için;

– Teknik Resim ve Standartlar,
– Dalgalar ve Optik,
– Sivil Havacılığa Giriş,
– Uçak Bakım Terminolojisi,
– Diferansiyel Denklemler,
– Uçak Malzeme Bilgisi,
– Uçak Aerodinamiği,
– Gaz Türbinli Motor Teorisi,
– Elektrik Makinaları Laboratuvarı,
– Hasarsız Kontrol Yöntemleri

Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Uçak Gövde Motor Bakımı mezunlarının çalışma alanı ve yaptıkları işler farklılıklar gösterir. Örneğin: Revizyon olarak adlandırılan departman hangar ortamında ağır ve planlı bakımları yürütür. Uzun sürelidir ve uçak detaylı incelenir. Hat bakım departmanında ise apronda çalışılır. Uçuş emniyetini doğrudan etkileyen parçalarda bakım yapılır. Arızalar hızlı şekilde giderilir.

Bunların haricinde atölyeler de bulunur. Kompozit, yapısal, koltuk, motor, lastik ve daha birçok atölyede farklı bakımlar yapılır. Uçak teknisyenleri, bakım ve onarım yanında denetim ve ARGE çalışmalarında görevlendirilebilirler.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

– Havaalanları,
– Uçak üretim firmaları,
– Elektrik şirketleri,
– Motor üretim tesisler,
– Savunma Sanayi,
– Resmi üsler

ve daha birçok yerde iş bulma ve çalışma imkanına sahip olabilirler.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Uçak Gövde ve Motor Bakımı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Uçak Gövde ve Motor Bakımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Ek Yerleştirme Tercihleri Alınacak - 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Açıklandı - 2021 DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 4 Yıllık Sağlık Bölümleri 2022 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - 2 Yıllık Sağlık Bölümleri 2022 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - Hukuk Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam