Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Uçak Bakım ve Onarım bölümü hangi üniversitelerde var, Uçak Bakım ve Onarım bölümü iş olanakları,Uçak Bakım ve Onarım bölümü taban puanları,Uçak Bakım ve Onarım bölümü olan üniversiteler,Uçak Bakım ve Onarım bölümü atamaları,Uçak Bakım ve Onarım bölümü dersleri,Uçak Bakım ve Onarım bölümü taban puanları,Uçak Bakım ve Onarım bölümü kaç yıllık,Uçak Bakım ve Onarım maaşları

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Nedir?

Uçak bakım ve onarım bölümü, uçak bakım uygulamalarının, motor sistemi, rotor sistemi, güç ünitesi, pervane, özel elektrikli parçalar, elektronik, aviyonik, hidrolik ve pnömatik sistemlerin kurulumu ve onarıma dair teknik bilgilerin uygulamalı dersler eşliğinde verildiği bir havacılık bölümüdür.

Bölümde havacılık terminolojisi, malzeme ve donanım bilgisi, yakıt ikmali ve yağ değişimi, rutin bakımlar, arıza giderme ve hava aracının uçuşa hazır hale getirilmesinde uygulanacak prosedürler ayrıntılı şekilde öğretilir.

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Uçak Bakım ve Onarım bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
– Bilgisayar Teknolojileri
– Diferansiyel Denklemler
– Elektrik Devreleri
– Elektronik Devreler
– Fizik
– Genel Matematik
– Haberleşme ve Seyrüsefer Sistemleri
– Hava Aracı Bakım Faaliyetlerinde İnsan Faktörü
– Helikopter Teorisi ve Sistemleri
– İngilizce
– Lineer Cebir
– Mekanik
– Sivil Havacılığa Giriş
– Sivil Havacılık Kuralları
– Temel Aerodinamik
– Termodinamik
– Türk Dili
– Uçak Bakım Terminolojisi
– Uçak Bordo Aletleri
– Uçak Elektrik Atölyesi
– Uçak Elektrik Sistemleri
– Uçak Gaz Türbinli Motor Teorisi
– Uçak Hasarsız Kontrol Yöntemleri
– Uçak İmalat Yöntemleri
– Uçak Malzeme Bilgisi
– Uçak Temel Bilgisi
– Uçak Yapıları ve Gövde Sistemleri
– Uçuş Mekaniği

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İş imkanları başlığından da anlayacağınız üzere Uçak Bakım ve Onarım mezunları farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilmektedir. Bu kurum ve kuruluşlarda aldıkları görevler farklı olabilir.

Uçak Bakım ve Onarım Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü mezunları sivil havacılık kuruluşlarına ait hava aracı bakım onarım merkezleri, hava aracı parçası üreten tesisler, savunma sanayi gibi birçok alanda çalışabilmektedir. Havalimanları ve hava yolu şirketlerinin bakım hangarlarında uçakların, gövde, yapısal bileşenleri, motor ve motorla ilişkili sistemlerinde bakım ve onarım işlemlerini yürütürler. Ülkemizde havacılık sektörüne yapılan yatırımlar nedeniyle, hava yolu şirketlerimizin uçak teknisyeni ihtiyacı da artmaktadır. Bu bölümden başarılı bir şekilde mezun olan kişiler gerek ülkemizde gerek uluslararası kuruluşlarda hızlıca iş bulabilmektedir.

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Uçak Bakım ve Onarım bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Uçak Bakım ve Onarım Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Uçak Bakım ve Onarım Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam