Türkiye Çapında Örnek Gösterilen Bahar Şenliği Sona Erdi

Türkiye Çapında Örnek Gösterilen Bahar Şenliği Sona Erdi

Türkiye’nin yapay zekâ temalı ilk bahar şenliği “KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali” Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi merkez kampüsünde gerçekleşti.

KTO Karatay, “Yapay Zekâ” Şenliğiyle Model Oldu
KTO Karatay Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Karatay Belediyesi, Trendyol, Deha Grup ve Konya Çimento’nun destekleriyle organize edilen “KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali” dijital teknolojilerin tüm yönleriyle anlatıldığı ve farklı platformlarda deneyimlendiği yapay zekâ, NFT, Metaverse, Blockchain temalı Türkiye’nin ilk üniversite bahar şenliği olma özelliğini taşıdı. KTO Karatay Üniversitesi’nde geleceği şekillendiren yapay zekâ eğilimleri Konya ve ülkemiz yararına anlatıldı.

20 Bin Öğrenci Bu Festivale Katılma Fırsatı Yakaladı
Türkiye çapında örnek gösterilen organizasyona KTO Karataylı öğrenci ile mezunlarının yanı sıra Konya ve 11 farklı ildeki yüzden fazla liseden binlerce öğrenci katıldı. Festivalde, Merkez Kampüs C Blok içerisinde yer alan “Yapay Zekâ” dijital gösterimi oldukça ilgi çekti. Mühendislik, e-ticaret, hukuk, sanat, sigortacılık, üretim gibi alanlarda yapay zekâ uygulamalarını dinleme fırsatı bulan yaklaşık yirmi bin öğrenci, yine KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlenen akıl ve zekâ oyunları, robotik süreç otomasyonu, e-ticaret ile mağaza kurma gibi başlıklarda düzenlenen eğitimlerden de ücretsiz olarak faydalandı.

Farklı Alanlarda Simülasyon Deneyimi
KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zekâ Festivali’nde ayrıca ziyaretçiler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Deprem Simülasyon Merkezi’nde afetlerdeki doğru davranış şekillerini öğrendi. Konya Emniyet Müdürlüğü simülasyon aracıyla ise emniyet kemeri takmanın önemini test etti.

E-Spor Turnuvaları, Sportif Etkinlikler ve Müzik
KTO Karatay Üniversitesi, yapay zekâ teknolojisinin deneyimlenmesinin yanı sıra, birbirinden eğlenceli etkinliklerle keyifli bir bahar şenliğine ev sahipliği yaptı. Söyleşi, atölye çalışmaları, yarışmalar, spor ve e-spor turnuvaları ile Türkiye’nin en farklı bahar şenliği yaşandı.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi de festival boyunca ziyaretçilere 14 farklı oyun hizmeti sunarak, ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı. Festival, EYPIO konseri ile sona erdi.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam