Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Türk İslam Arkeolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Türk İslam Arkeolojisi bölümü iş olanakları,Türk İslam Arkeolojisi bölümü taban puanları,Türk İslam Arkeolojisi bölümü olan üniversiteler,Türk İslam Arkeolojisi bölümü atamaları,Türk İslam Arkeolojisi bölümü dersleri,Türk İslam Arkeolojisi bölümü taban puanları,Türk İslam Arkeolojisi bölümü kaç yıllık,Türk İslam Arkeolojisi maaşları

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Nedir?

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olmaktadır. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Türk İslam Arkeolojisi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Türk İslam Tarihi, İslam Tarihi, İslam Medeniyeti, İslam Kültür Dinamikleri, İslam’da Kültürel Miras, Ortak Miras, Kültür Mirası gibi dersler verilmektedir. Bölümde staj imkanları da bulunmaktadır.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Türk İslam Arkeolojisi bölümü mezunu bireyler bulundukları çalışmalar içerisinde arkeolojik kazı çalışmalarının planlanması ve yönetilmesi, çıkan Türk İslam medeniyetlerine ait tarihi eserleri korumak ve incelemek başlıca görevleridir.

Türk İslam Arkeolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü mezunları, akademik çalışmaların yapılmasında ve arkeoloji araştırmalarının İslam alanında yapılmasında kültür ve medeniyet çalışmalarının yapılmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Türk İslam Arkeolojisi bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Türk İslam Arkeolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - Niğde Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Nevşehir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Muş Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Muğla Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) - Mardin Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 2 Yıl) -
reklam