Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı-nın Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı

Hangi Sözcük Nasıl Yazılır? Bitişik mi yazılır ayrı mı? Ne Nasıl Yazılır? TDK yazım bilgisi dahilinde hangi sözcük nasıl yazılır? Anlamı nedir?

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının nasıl yazılır tdk, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının anlamı tdk, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının nedir,

Sizlere bu yazımızda –Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının – kelimesinin nasıl yazıldığı ve örnek cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının mı?” yoksa “Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı’nın mı?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır.

Bu kelime genellikle Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı’nın  şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının şeklinde olmalıdır.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığı’nın (Yanlış kullanım)

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığının ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek doğru kullanımı:

Türk Dili Edebiyatı Bölüm Başkanlığının yeni tanıtımı çok beğenildi.

Diğer Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Güneş ve Ay Tutulmaları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı -
reklam